, , , ,

ПУТЕР ОД СОНЧОГЛЕД (350 G.)

Сподели:
  • 100% natural & fresh
  • add sugar free
  • preservative free
  • gluten free
  • soy free
Бренд:
Availability:

Нема на залиха

180 ден

Нема на залиха

Путер од сончоглед

Путерот од сончоглед е одлична замена за путерот од кикирики. Одличен извор на протеини, влакна, витамин Е, цинк и железо. Богат е со алфа-токоферол кој го намалува ризикот за одредени видови на канцер.

Овој производ се подготвува исклучиво свеж, без адитиви и како таков се испорачува до корисниците.

Процесот на изработка е внимателно создаден со цел состојките да ги задржат своите биолошки вредности, витамини, минерали, ензими и други хранливи состојки, а особено здравите растителни масти.

Нутритивна вредност на 100гр

Енергија    663kcal/2774kj
Масти 58g
Заситени масти 5g
Холестерол 0g
Јаглехидрати 12g
Шеќери 3g
Влакна 10g
Протеини 25g
Сол 0,01g

Употреба

Се користи како додаток во исхраната

ЧУВАЊЕ И РОК НА УПОТРЕБА: Производите се изработени од свежи и природни состојки и се чуваат во фрижидер до 8 месеца, додека на собна температура до 6 месеца. По отворање на теглата се чува на собна температура до 45 дена, додека во фрижидер до 75 дена.
Препорачуваме да се чува во фрижидер за да се зачува природниот вкус и текстура.
Рокот втиснат на опаковката означува дека до наведениот датум производот ги зачувува сите природни хранливи својства и текстура.

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.