, ,

ПУТЕР ОД КИКИРИКИ (350 G.) СО ХИМАЛАЈСКА СОЛ

Сподели:
  • 100% natural & fresh
  • add sugar free
  • preservative free
  • gluten free
  • soy free
Бренд:

190 ден

Ако го купите овој производ, ќе заработите 190 Поени во вредност од 19 ден!

Путер од кикирики – 99,7% кикирики, 0,3% хималајска сол

Путерот од кикирики е еден од најпродаваните путери од јаткасти плодови. Тој изобилува со витамини B и Е, а од минералите содржи калиум, магнезиум, цинк, фосфор и калциум. Путерот од кикирики го намалува и ризикот од срцеви заболувања благодарение здрави масти кои ги содржи самиот путер.

Овој производ се подготвува исклучиво свеж, без адитиви и како таков се испорачува до корисниците.

Процесот на изработка е внимателно создаден со цел состојките да ги задржат своите биолошки вредности, витамини, минерали, ензими и други хранливи состојки, а особено здравите растителни масти.

Нутритивна вредност на 100гр

Енергија 588kcal/2460kj
Масти 50g
Заситени масти 7,7g
Холестерол 0g
Јаглехидрати 21g
Шеќери 5g
Влакна 8,6g
Протеини 26g
Сол 0,03g

Употреба

Како додаток во исхрана, појадок, ужина, додаток во вашето смути, вашиот омилен десерти, брауни, пудинг, сос кој може да го додадете во салата или да го искомбинирате со месо.

ЧУВАЊЕ И РОК НА УПОТРЕБА: Производите се изработени од свежи и природни состојки и се чуваат во фрижидер до 8 месеца, додека на собна температура до 6 месеца. По отворање на теглата се чува на собна температура до 45 дена, додека во фрижидер до 75 дена.
Препорачуваме да се чува во фрижидер за да се зачува природниот вкус и текстура.
Рокот втиснат на опаковката означува дека до наведениот датум производот ги зачувува сите природни хранливи својства и текстура.

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.

Врз основа на 0 оценки

0.0 просек
0
0
0
0
0

Бидете првиот што ќе остави оценка “ПУТЕР ОД КИКИРИКИ (350 G.) СО ХИМАЛАЈСКА СОЛ”

Сè уште нема оценки.