, , , ,

ПУТЕР ОД ИНДИСКИ ОРЕВ (300 G.)

Сподели:
  • 100% natural & fresh
  • add sugar free
  • preservative free
  • gluten free
  • soy free
Бренд:

500 ден

Ако го купите овој производ, ќе заработите 500 Поени во вредност од 50 ден!

Путер од индиски ореви – 100% индиски ореви

Путерот од индиски ореви е добар извор на витамин B, магнезиум, железо и проетини. Погоден за дијабетичари и одличен за одржување на здраво срце.

Овој производ се подготвува исклучиво свеж, без адитиви и како таков се испорачува до корисниците.

Процесот на изработка е внимателно создаден со цел состојките да ги задржат своите биолошки вредности, витамини, минерали, ензими и други хранливи состојки, а особено здравите растителни масти.

 

Нутритивна вредност на 100гр

Енергија 587kcal/2456kJ
Масти 49g
Заситени масти 8g
Холестерол 0g
Јаглехидрати 27g
Шеќери 5g
Влакна 3g
Протеини 18g
Сол 0,01g

Употреба

Се користи како додаток во исхраната, намаз, додаток во вашето смути.

ЧУВАЊЕ И РОК НА УПОТРЕБА: Производите се изработени од свежи и природни состојки и се чуваат во фрижидер до 8 месеца, додека на собна температура до 6 месеца. По отворање на теглата се чува на собна температура до 45 дена, додека во фрижидер до 75 дена.
Препорачуваме да се чува во фрижидер за да се зачува природниот вкус и текстура.
Рокот втиснат на опаковката означува дека до наведениот датум производот ги зачувува сите природни хранливи својства и текстура.

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.

Врз основа на 0 оценки

0.0 просек
0
0
0
0
0

Бидете првиот што ќе остави оценка “ПУТЕР ОД ИНДИСКИ ОРЕВ (300 G.)”

Сè уште нема оценки.