, , , ,

ПУТЕР ОД БАДЕМ (300 G.)

Сподели:
  • 100% natural & fresh
  • add sugar free
  • preservative free
  • gluten free
  • soy free
Бренд:

460 ден

Ако го купите овој производ, ќе заработите 460 Поени во вредност од 46 ден!

Путер од бадеми – 100% бамдеми

Путерот од бадеми е одлична замена за путерот од кикирики за сите оние кои се алергични на нив. Путерот од бадеми содржи големо количество на влакна, калциум, калиум, железо како и витамин Е.

Овој производ се подготвува исклучиво свеж, без адитиви и како таков се испорачува до корисниците.

Процесот на изработка е внимателно создаден со цел состојките да ги задржат своите биолошки вредности, витамини, минерали, ензими и други хранливи состојки, а особено здравите растителни масти.

Нутритивна вредност на 100гр

Енергија 597kcal/2498kJ
Масти 53g
Заситени масти 5g
Холестерол 0g
Јаглехидрати 19g
Шеќери 3,5g
Влакна 9,5g
Протеини 22g
Сол 0,01g

Употреба

Путерот од бадеми се користи како додаток во исхраната, како намаз, одличен додаток за вашето смути или самостојно со лажица.

ЧУВАЊЕ И РОК НА УПОТРЕБА: Производите се изработени од свежи и природни состојки и се чуваат во фрижидер до 8 месеца, додека на собна температура до 6 месеца. По отворање на теглата се чува на собна температура до 45 дена, додека во фрижидер до 75 дена.
Препорачуваме да се чува во фрижидер за да се зачува природниот вкус и текстура.
Рокот втиснат на опаковката означува дека до наведениот датум производот ги зачувува сите природни хранливи својства и текстура.

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.

Врз основа на 0 оценки

0.0 просек
0
0
0
0
0

Бидете првиот што ќе остави оценка “ПУТЕР ОД БАДЕМ (300 G.)”

Сè уште нема оценки.