fbpx
-15%
, , ,

PureGold Whey Protein Powder 2.3kg + Shaker Galvanize Black

Сподели:

Pure Gold Whey Protein е протеински напиток во прав со засладувачи за поддршка на високопротеинска диета.

Бренд:
Достапно:

На залиха

3,390 ден 3,990 ден

Ако го купите овој производ, ќе заработите 3390 Поени во вредност од 339 ден!
Ако го купите овој производ, ќе заработите 3390 Поени во вредност од 339 ден!
Исчисти

Pure Gold Whey Protein е протеински напиток во прав со засладувачи за поддршка на високопротеинска диета.

Препораки за употреба и складирање: додадете 1 сервирање (30 g = 1 дозер) во 250 ml вода или обезмастено млеко. Земете две сервирањa во деновите кога имате тренинг. Земете едно сервирање по тренинг и уште едно меѓу оброци.

Внимание: Чувајте надвор од дофат на деца. Производот не служи како замена за разновидна исхрана. Употребувајте го како дополнување на исхраната. Не ја надминувајте препорачаната дневна доза.

Информации за алергени: Произведено во погон во кој се процесираат млеко, јајца, глутен, соја, кикирики, јаткасто овошје, риба, и ракови.

 

 

SKU: Недостапно Категории: , , ,

Нутритивни информации – Vanilla Cream

*% од препорачан дневен внес за просечни возрасни лица (8400 kJ / 2000 kcal).

Во 100 g Во 30 g %ПДВ*
Енергија 1593 kJ / 371 kcal 478 kJ / 113 kcal 6%
Масти 7,0 g 2,1 g 3%
   Од кои заситени 2,5 g 0,8 g 4%
Јаглехидрати 5,0 g 1,5 g 0,6%
   Од кои шеќери 4,5 g 1,3 g 1%
Протеини 76 g 23 g 46%
Сол 0,95 g 0,29 g 5%

*% од препорачан дневен внес за просечни возрасни лица (8400 kJ / 2000 kcal).

Во 100 g Во 30 g  
Л-таурин 500 mg 150 mg
DigeZyme® мешавина од ензими 100 mg 30 mg

Состав: мешавина од протеини од сурутка (протеински концентрат од сурутка добиен со процес на микрофилтрација со вкрстен проток (CFM) [од млеко, инстантизиран со сончогледов лецитин]; (протеински изолат од сурутка добиен со процес на микрофилтрација со вкрстен проток (CFM) [од млеко, инстантизиран со сончогледов лецитин]; арома (ванила, крем), натриум хлорид, Л-таурин, засладувачи (ацесулфам К, сукралоза), згуснувач (ксантанова гума), DigeZyme® мешавина од ензими (алфа амилаза, неутрална протеаза, целулаза, лактаза, липаза).

 

Нутритивни информации – Strawberry White Chocolate

Сервирање: 30; вкупно дози во пакувањето: 1 / 33 / 76

 

*% од препорачан дневен внес за просечни возрасни лица (8400 kJ / 2000 kcal).

Во 100 g Во 30 g %ПДВ*
Енергија 1593 kJ / 371 kcal 478 kJ / 113 kcal 6%
Масти 7,0 g 2,1 g 3%
   Од кои заситени 2,5 g 0,8 g 4%
Јаглехидрати 5,0 g 1,5 g 0,6%
   Од кои шеќери 4,5 g 1,3 g 1%
Протеини 76 g 23 g 46%
Сол 0,95 g 0,29 g 5%

*% од препорачан дневен внес за просечни возрасни лица (8400 kJ / 2000 kcal).

Во 100 g Во 30 g  
Л-таурин 500 mg 150 mg
DigeZyme® мешавина од ензими 100 mg 30 mg

 

Нутритивни информации – Cookies and Cream 

Сервирање: 30; вкупно дози во пакувањето: 1 / 33 / 76

 

*% од препорачан дневен внес за просечни возрасни лица (8400 kJ / 2000 kcal).

Во 100 g Во 30 g %ПДВ*
Енергија 1557 kJ / 371 kcal 467 kJ / 112 kcal 6%
Масти 7,0 g 2,1 g 3%
   Од кои заситени 2,5 g 0,8 g 4%
Јаглехидрати 4,5 g 1,4 g 0,5%
   Од кои шеќери 3,8 g 1,1 g 1%
Протеини 73 g 22 g 45%
Сол 0,95 g 0,29 g 5%

*% од препорачан дневен внес за просечни возрасни лица (8400 kJ / 2000 kcal).

Во 100 g Во 30 g  
Л-таурин 500 mg 150 mg
DigeZyme® мешавина од ензими 100 mg 30 mg

 

Нутритивни информации – Chocolate Hazelnut

Сервирање: 30; вкупно дози во пакувањето: 1 / 33 / 76

 

*% од препорачан дневен внес за просечни возрасни лица (8400 kJ / 2000 kcal).

Во 100 g Во 30 g %ПДВ*
Енергија 1557 kJ / 371 kcal 467 kJ / 112 kcal 6%
Масти 7,0 g 2,1 g 3%
   Од кои заситени 2,5 g 0,8 g 4%
Јаглехидрати 4,5 g 1,4 g 0,5%
   Од кои шеќери 3,8 g 1,1 g 1%
Протеини 73 g 22 g 45%
Сол 0,95 g 0,29 g 5%

*% од препорачан дневен внес за просечни возрасни лица (8400 kJ / 2000 kcal).

Во 100 g Во 30 g  
Л-таурин 500 mg 150 mg
DigeZyme® мешавина од ензими 100 mg 30 mg

 

Вкус

Belgian Chocolate, Chocolate Hazelnut, Strawberry White Chocolate, Vanilla Cream

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.

error: Известување: Содржината е заштитена !!