PureGold Vegan Protein 500gr

790 ден
Ако го купите ова вие заштедувате

Pure Gold Vegan Protein е протеински напиток во прав со засладувачи за поддршка на високопротеинска диета.

SKU: / Бренд:
Ако го купите овој производ, ќе заработите 395 Поени во вредност од 40 ден!
Ако го купите овој производ, ќе заработите 395 Поени во вредност од 40 ден!
x
19 Луѓе го гледаат овој производ сега!

Брза достава

Над 1000+ производи

24/7 подршка

Опис

Vegan Protein

Премиум вегански протеински напиток во прав

19 g протеин во сервирање

Pure Gold Vegan Protein е протеински напиток во прав со засладувачи за поддршка на високопротеинска диета.

Препораки за употреба и складирање: додадете 1 сервирање (25 g = 3/4 дозер) во 250 ml вода или растително млеко. Земете едно сервирање наутро или во текот на денот. Препорачана употреба е едно сервирање дневно.

Нутритивни вредности

Дополнителни информации
Flavor Banana Cream , Chocolate Hazelnut
Предупредување

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.