fbpx
, , ,

PureGold Vegan Protein 500gr

Сподели:

Pure Gold Vegan Protein е протеински напиток во прав со засладувачи за поддршка на високопротеинска диета.

Бренд:
Достапно:

На залиха

750 ден

Ако го купите овој производ, ќе заработите 750 Поени во вредност од 75 ден!
Ако го купите овој производ, ќе заработите 750 Поени во вредност од 75 ден!
Исчисти

Vegan Protein

Премиум вегански протеински напиток во прав

19 g протеин во сервирање

Pure Gold Vegan Protein е протеински напиток во прав со засладувачи за поддршка на високопротеинска диета.

Препораки за употреба и складирање: додадете 1 сервирање (25 g = 3/4 дозер) во 250 ml вода или растително млеко. Земете едно сервирање наутро или во текот на денот. Препорачана употреба е едно сервирање дневно.

Состав: Протеински изолат од грашок, протеински изолат од кафеав ориз, какао во прав со намалена масленост (10-12%), арома (чоколадо, лешник), натриум хлорид, засладувачи (ацесулфам К, сукралоза), згуснувач (ксантанова гума), протеински концентрат од тиква.

 

Нутритивни информации

Сервирање: 25; вкупно дози во пакувањето: 20

Во 100 g Во 25 g %ПДВ*
Енергија 1548 kJ / 369 kcal 387 kJ / 92 kcal 5%
Масти 3,9 g 0,9 g 1%
   Од кои заситени 0,8 g 0,1 g 0%
Јаглехидрати 7,3 g 1,8 g 1%
   Од кои шеќери 0,9 g 0,2 g 0,5%
Протеини 75 g 19 g 38%
Сол 1,5 g 0,4 g 7%
Влакна 5,0 g 1,2 g 5%

*% од препорачан дневен внес за просечни возрасни лица (8400 kJ / 2000 kcal).

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.

error: Известување: Содржината е заштитена !!