-18%
, , ,

ProteinPRO Proteinbar, 45 g, Strawberry/Yoghurt

Сподели:
  • 22.5g of protein per bar.
  • Only 150 kcal.
  • Minimal with sugar.
  • Good for the muscles.

 

Бренд:

90 ден 110 ден

Спореди

Delicious protein bars with a full 22.5g protein per bar. Ideal for muscle building and recovery.

Advantage of ProteinPro Protein Bar:

  • 22.5g of protein per bar.
  • Only 150 kcal.
  • Minimal with sugar.
  • Good for the muscles.

 

Recover your muscles with a serious protein bar that tastes good.

Dosage suggestion:
Use as a snack or after exercise.

Size:
45g

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.

Врз основа на 0 оценки

0.0 просек
0
0
0
0
0

Бидете првиот што ќе остави оценка “ProteinPRO Proteinbar, 45 g, Strawberry/Yoghurt”

Сè уште нема оценки.