-29%
, ,

PROTEINELLA WHITE CHOCOLATE 400 gr

Сподели:

HealthyCo намаз од бело чоколадо е вкусен чоколаден намаз без додаден шеќер, без палмино масло и со додаден протеин.

Бренд:

350 ден 490 ден

Состојки: Засладувач: малтитол, сончогледово масло, обезмастено млеко во прав (13%), концентрат на протеини од сурутка (од млеко) (12%), путер од какао, кокосово масло, емулгатор: лецитин (сончоглед), екстракт од ванила.

Нутритивни факти на 100g:

Енергија (kJ / kcal) 2187/528

Протеини 14,2g

Маснотии 39,2g од кои заситени 8,6 g

Јаглехидрати 43,8гр од кои шеќери 7,3г

Влакна <0,1 g

Сол 0,1гр

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.