-8%
, ,

PROTEINELLA 400G

Сподели:

healthy variation on hazelnut cream
no palm oil
no added sugar
protein-enriched

Бренд:

450 ден 490 ден

Спореди

Ingredients: Sweetener: maltitol, sunflower oil, whey protein concentrate (from milk) (contains milk) (12%), hazelnuts (10%), sweet whey powder (from milk), fat-reduced cocoa powder (6,5%), cocoa butter, coconut oil, emulsifier: lecithins (sunflower), vanilla extract. Excessive consumption may produce laxative effects. Allergen: Contains milk and hazelnut. May contain almonds.

Nutrition values per 100g:

Energy (kJ/kcal) 2057/496
Fat 35,2 g
of which saturated 7,7 g
Carbohydrates 44,9 g
of which sugars 6,6 g
Fiber 2,5 g
Protein 13,2 g
Salt 0,18 g

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.

Врз основа на 0 оценки

0.0 просек
0
0
0
0
0

Бидете првиот што ќе остави оценка “PROTEINELLA 400G”

Сè уште нема оценки.