-26%
, , ,

PROTEINELLA 200G

Сподели:
  • здрава форма на кремот од лешник без палмино масло
  • без додаден шеќер
  • збогатено со протеини
Бренд:

200 ден 270 ден

Состојки: Засладувач: малтитол, сончогледово масло, концентрат на протеини од сурутка (од млеко) (содржи млеко) (12%), лешници (10%), сладок прашок од сурутка (од млеко), намалени маснотии какао во прав (6,5%) , какао путер, масло од кокос, емулгатор: лецитини (сончоглед), екстракт од ванила. Преголемата потрошувачка може да предизвика лаксативни ефекти. Алерген: Содржи млеко и лешник. Може да содржи бадеми.

Нутритивни факти на 100g:

Енергија (kJ / kcal) 2057/496

Маснотии 35,2 г. од кои заситени 7,7 g

Јаглехидрати 44,9 g од кои шеќери 6,6 г.

Влакна 2,5 g

Протеини 13,2 g

Сол 0,18 г.

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.