Trec Multivitamin For Women 90caps Original price was: 790 ден.Current price is: 590 ден.
Back to products
Yamamoto Glutamine Pro Cambridge Assured™ 600gr Original price was: 2,490 ден.Current price is: 1,990 ден.

Protein Wafer Cookies and Cream

100 ден

  • 33% protein;
  • No added sugars;
  • Contains naturally occurring sugars;
  • Delicious snack.
SKU: 4296 Бренд:

На залиха

Ако го купите овој производ, ќе заработите 100 Поени во вредност од 10 ден!
x
11 Луѓе го гледаат овој производ сега!

Брза достава

Над 1000+ производи

24/7 подршка

Опис

DESCRIPTION OF PROTEIN WAFER COOKIES & CREAM

PROTEIN WAFER COOKIES & CREAM  is a high-protein wafer filled with vanilla flavored cream, covered with white chocolate. Contains a sweetener.

PROTEIN WAFER COOKIES & CREAM is a delicious maltitol-sweetened wafer, which is a great protein supplement for people both practicing sports and looking for healthier alternatives to standard snacks.

Consuming foods that contain maltitol instead of sugar helps preserve tooth mineralization.

 

No added sugars. Contains naturally occurring sugars. High protein content.

 

Предупредување

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.