, ,

Protein Pancakes 750gr

Сподели:

Деликатесни протеински палачинки

  • Содржат комплетни хранливи протеини
  • Висока протеинска содржина
  • Без додаден шекер
Бренд:
Availability:

Нема на залиха

This product is currently out of stock and unavailable.

Спореди

ПРОТЕИНСКИ ПАЛАЧИНКИ – вкусна мешавина од протеини за палачинки од овесна каша

Содржи целосен протеин од концентрат на протеини од сурутка, млечен прав и јајца. Протеинот игра фундаментална улога во растот на мускулите и ги одржува вашите коски здрави. Висока содржина на протеини и диетални влакна.

Нема додаден шеќер.

Содржи само природен шеќер.

 

Достапни вкусови: пита со јаболка, чоколадо,

SKU: Недостапно Категории: , , Ознаки: ,
Active ingredients
Amount per serving 100 g 75 g
Energy 1638 kj 1229 kj
390 kcal (20%*) 293 kcal (15*%)
Fat 10,40 g (15%*) 7,80 g (11%*)
   of which saturates 4,50 g (23%*) 3,40 g (17%*)
Carbohydrates 38,30 g (15%*) 28,70 g (11%*)
   of wchich sugars 5,10 g (6%*) 3,80 g (4%*)
Fibre 8,60 g 6,50 g
Protein 31,40 g (63%*) 23,60 g (47%*)
Salt 1,50 g (25%*) 1,10 g (19%*)

 

* Препорачани вредности

**Дневна доза во порција од производот

Измешајте 75 g (6 мерни лажици) на производот со 100 ml вода. Промешајте додека не се изедначи. Оставете да отстои неколку минути. Гответе ја од двете страни на врела тава со мала количина маснотии или масло.

ЧУВАЊЕ:
Чувајте ја оваа амбалажа цврсто затворена на суво место, на температура од 15-25 ° C. Да се чува подалеку од дофатот на децата.

НАЈДОБРИ ПРЕД
Погледнете ја страната на пакувањето и заварувањето.

 

ПРЕДУПРЕДУВАЕ:
Не надминувајте ја препорачаната дневна доза. Не користете го производот како замена за разновидна диета. Децата, бремената или доилката не смеат да го земаат производот. Важна е различна и урамнотежена диета и здрав начин на живот. Азурубинот може да има негативен ефект врз активноста и вниманието кај децата. Производот може да содржи алергени како што се: млеко, соја, пченица, јачмен, овес, јајца, кикиритки и ореви.

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.

Врз основа на 0 оценки

0.0 просек
0
0
0
0
0

Бидете првиот што ќе остави оценка “Protein Pancakes 750gr”

Сè уште нема оценки.