Protein Bar 55gr Nutrend New

80 ден
Ако го купите ова вие заштедувате

A protein bar with a great taste and an ideal ratio of protein and carbohydrates (1:2) in terms of building muscle mass.

SKU: / Бренд:
Ако го купите овој производ, ќе заработите 80 Поени во вредност од ден!
Ако го купите овој производ, ќе заработите 80 Поени во вредност од ден!
x
20 Луѓе го гледаат овој производ сега!

Брза достава

Над 1000+ производи

24/7 подршка

Опис

100 g 55 g (1 bar)
Energy value 1766 kJ/421 kcal 971 kJ/232 kcal
Fat 17 g 9,4 g
– of which saturated fatty acids 10 g 5,5 g
Carbohydrate 42 g 23,1 g
– of which sugars 29 g 16 g
Fibre 4,4 g 2,4 g
Protein 22,8 g 12,5 g
Salt 0,5 g 0,3 g
Vitamins:
Niacin 5 mg 2,7 mg
Vitamin E 3,8 mg 2 mg
Pantothenic acid 1,9 mg 1 mg
Vitamin B6 0,44 mg 0,24 mg
Riboflavin 0,44 mg 0,24 mg
Thiamin 0,35 mg 0,2 mg
Vitamin B12 0,8 μg 0,4 μg
Biotin 15,8 μg 8,5 μg
Folic acid 63 μg 34 μg
The vitamins content in 100 g corresponds to 31,5 % of reference intake.
The vitamins content in 55 g corresponds to 17 % of reference intake.
Дополнителни информации
Вкус

Banana With Milk Chocolate, Chocolate, Coconut With Milk Chocolate, Raspberry Cheesecake

Предупредување

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.