-13%
, , ,

POWER WEIGHT GAINER 4750G

Сподели:
  • Го зголемува внесот на калории
  • Прибл. 70 гр јаглехидрати / порција
  • 27 гр млеко и протеин од сурутка / порција

Бренд:

3,490 ден 3,990 ден

Ако го купите овој производ, ќе заработите 3490 Поени во вредност од 349 ден!
Ако го купите овој производ, ќе заработите 3490 Поени во вредност од 349 ден!
Исчисти

Состав: Малтодекстрин (65%), млечен протеин (16%), протеински концентрат од сурутка (8%), високо дезолирано какао во прав (6%), арома, дикалциум фосфат, магнезиум карбонат, засладувачи (натриум цикламат, сахарин), ацидификатор (млечна киселина), Л-аскорбинска киселина, регулатор на киселост (калциум лактат), емулгатор (соја лецитин), никотинамид, ДЛ-алфа-токоферил ацетат, калциум Д-пантотенат, рибофлавин, пиридоксин хидрохлорид, средство за раздвојување (силициум диоксид), тиамин мононитрат, птероилглутаминска киселина, Д-биотин, цијанокобаламин. 

Концентрат од протеини и јаглехидрати со засладувачи. Во прашкаста форма со витамини и минерали.

Се препорачува разновидна исхрана и здрав начин на живот.

Ако се чува неотворено на ладно, суво место, рок на употреба / лот бр.: означено на пакувањето. По отворањето, користете брзо. Чувајте подалеку од директна топлина и светлина.

 

 

 

SKU: Недостапно Категории: , , ,

Вкус: чоколадо.

Нутритивни факти Во 100 g Во сервирање1 Во сервирање2
Енергија 1562 kJ 1770 kJ 3540 kJ
368 kcal 419 kcal 838 kcal
Масти 1,2 g 8,6 g 17,2 g
   – од кои заситени масни киселини 0,6 g 4,9 g 9,7 g
Јаглехидрати 65,9 g 57 g 113 g
   – од кои шеќери 5,4 g 26,7 g 53,4 g
Протеини 22 g 28 g 56 g
Сол 0,2 g 0,7 g 1,4 g
Лактоза 0,4 g 24,2 g 48,4 g
BCAA3 4,6 g 5,9 g 11,8 g

 

Додадени состојки            
Витамини Во 100 g %ПДВ4 Во сервирање1 %ПДВ4 Во сервирање2 %ПДВ4
Витамин Ц 80 mg 100 48,5 mg 61 97 mg 121
Ниацин 16 mg 100 8,4 mg 53 16,8 mg 105
Витамин Е 12 mg 100 6,2 mg 52 12,4 mg 103
Пантотенска киселина 6 mg 100 4,7 mg 80 9,4 mg 157
Витамин Б6 1,4 mg 100 0,9 mg 67 1,9 mg 136
Витамин Б2 1,4 mg 100 1,6 mg 114 3,2 mg 229
Витамин Б1 1,1 mg 100 0,7 mg 64 1,4 mg 127
Фолна киселина 200 µg 100 123 µg 62 246 µg 123
Биотин 50 µg 100 42,5 µg 85 85 µg 170
Витамин Б12 4,5 µg 180 4,3 µg 172 8,6 µg 344
Минерали:            
Калциум 468 mg 59 824 mg 103 1648 mg 206
Фосфор 326 mg 47 618 mg 88 1236 mg 177
Магнезиум 210 mg 56 165 mg 44 330 mg 88

 

150 g прашок во 500 ml обезмастено млеко (1.5% масленост)

2Дневно сервирање: 100 g прашок во 1 l обезмастено млеко (1.5% масленост)

3BCAA (аминокиселини со разгранет ланец (Л-изолеуцин, Л-леуцин, Л-валин))

4 % од препорачан дневен внес

 

 

 

 

 

 

 

Аминокиселински профил во 100 g протеин
Л-аланин 3,40  g
Л-аргинин 3,22 g
Л-аспартамска киселина 7,86 g
Л-цистеин 0,99 g
Л-глутамична киселина 19,60 g
Глицин 1,77 g
Л-хистидин 2,38 g
Л-изолеуцин3 5,36 g
Л-леуцин3 9,27 g
Аминокиселински профил во 100 g протеин
Л-лизин 7,95 g
Л-метионин 2,49 g
Л-фенилаланин 4,41 g
Л-пролин 9,35 g
Л-серин 5,14 g
Л-треонин 4,73 g
Л-триптофан 1,42 g
Л-тирозин 4,65 g
Л-валин3 6,01 g

 

/Аминокиселинскиот профил се однесува на протеините кои ги содржи производот/

Препорачана употреба: Испијте 50 g прашок (3 мерици) со 1/2 литар млеко со намалена масленост два пати на ден како закуска меѓу оброците или пред спиење. Совет: За повеќе калории, користете полномасно млеко. Алтернативи кои можат да се користат ако сте нетолерантни кон лактоза се: млеко од соја, овесно и бадемово млеко.

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.