,

POWER SYSTEM WRIST WRAPS wrist bandages

Сподели:

bandages for demanding weightlifters made of strong, elastic material in combination with long-lasting cotton

Бренд:

490 ден

Ако го купите овој производ, ќе заработите 490 Поени во вредност од 49 ден!
Ако го купите овој производ, ќе заработите 490 Поени во вредност од 49 ден!
Исчисти

bandages for demanding weightlifters made of strong, elastic material in combination with long-lasting cotton
– provides perfect support and stability of the wrist, while the hands and forearms do not get tired prematurely and exercise efficiency increases several times
– elastic thumb strap for easy, fast and safe wrapping bandages
– Velcro fastening for ideal bandage tightening and better wrist fixation

SKU: Недостапно Категории: ,

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.