POWER SYSTEM -AGILITY SPEED LADDER

1,190 ден

Increase your speed and agility by working with the POWER SYSTEM agility speed ladder.

SKU: 2359 Бренд:

На залиха

Ако го купите овој производ, ќе заработите 1190 Поени во вредност од 119 ден!
x
12 Луѓе го гледаат овој производ сега!

Брза достава

Над 1000+ производи

24/7 подршка

Опис

Increase your speed and agility by working with the POWER SYSTEM agility speed ladder. Getting your body ready to compete requires consistent training in rhythm, timing and footwork.

Athletes looking to improve their ability to quickly change direction will benefit from performance training with the POWER SYSTEM agility speed ladder. Whether you are in pre-season,

in season or off-season, you can train on your own at home or with your team on the field to improve your footwork and multi-directional speed. Commit to high-intensity workouts with

this versatile and portable Fitness Ladder to improve agility and quickness.

Предупредување

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.