Power Gel Hydro – 67 ml – Cola

120 ден

Течен концентриран јаглехидратен гел за спортисти со кофеин и натриум – со вкус на кола.

SKU: 1847 Бренд:

На залиха

Ако го купите овој производ, ќе заработите 120 Поени во вредност од 12 ден!
x
10 Луѓе го гледаат овој производ сега!

Брза достава

Над 1000+ производи

24/7 подршка

Опис

Течен концентриран јаглехидратен гел за спортисти со кофеин и натриум – со вкус на кола.

Препорачана употреба: Земете 1 ќесичка дневно за време на физичка активност. Висока содржина на кофеин (150 mg / 100 ml). Не се препорачува за деца, бремени жени и доилки.

Состојки: Вода, малтодекстрин, фруктоза, натриум хлорид, природни ароми, киселина (лимонска киселина), натриум цитрат, кофеин (0,1%), конзерванси (калиум сорбат, натриум бензоат), стабилизатор (ксантанова гума).

Нутритивни информации во: 100 g 67 ml
Енергија kJ (kcal) 649 (153) 435 (102)
Масти 0 g 0 g
    – од кои заситени 0 g 0 g
Јаглехидрати 38 g 25 g
    – од кои шеќери 16 g 11 g
Протеини 0 g 0 g
Сол 0,76 g 0,51 g
Натриум 304 mg 203 mg
Кофеин 150 mg 100 mg

67 ml = 1 порција

Предупредување

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.