Pixley Zipped Hoodie – Gray

2,190 ден
Ако го купите ова вие заштедувате

 • Slim fit
 • Available in 3 essential colors
 • Hooded
 • Zip up
 • Stylish drawcords
 • GW Signature subtle branding
 • The perfect blend of durable cotton and polyester materials
SKU: f9223f812bee Бренд:
x
14 Луѓе го гледаат овој производ сега!

Брза достава

Над 1000+ производи

24/7 подршка

Опис

Pixley Zipped Hoodie – Gray

 

 • Slim fit
 • Available in 3 essential colors
 • Hooded
 • Zip up
 • Stylish drawcords
 • GW Signature subtle branding
 • The perfect blend of durable cotton and polyester materials

 

Who doesn’t need a hoodie which is zipped? Your new Pixley Zipped Hoodie is the perfect top layer for your day to day business and relaxation. Apart from that, it can be very useful to warm up for your next training session. Due to the particular blend of durable cotton and polyester materials, all items out of the Pixley makes it a true pleasure to wear.
Finish the set with one of the three other matchable items out of the Pixley range.

Дополнителни информации
Size L , M , S
Предупредување

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.