Pixley Sweatshorts – Black

1,390 ден
Ако го купите ова вие заштедувате

 • Slim fit
 • Extended waistband
 • Perfect length to keep you essential parts covered
 • Available in 3 essential colors
 • Stylish drawcords
 • GW Signature subtle branding
 • The perfect blend of durable cotton and polyester materials
SKU: 18cd988886b0 Бренд:
x
18 Луѓе го гледаат овој производ сега!

Брза достава

Над 1000+ производи

24/7 подршка

Опис

Pixley Sweatshorts – Black

 • Slim fit
 • Extended waistband
 • Perfect length to keep you essential parts covered
 • Available in 3 essential colors
 • Stylish drawcords
 • GW Signature subtle branding
 • The perfect blend of durable cotton and polyester materials

The Pixley Sweatshorts are made out of an optimum blend of high quality and durable cotton and polyester materials which provides you with a truly pleasant feeling when wearing it. An extra cool feature is that these sweatshorts come with an extended waistband, just how you like it to be. The length of the shorts is just perfect to keep your lower body covered.
Shop the look and combine the Pixley range which exists out of 2 colors and 4 items each.

Дополнителни информации
Size L , M , S
Предупредување

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.