Pio Curl Bar For Home Use 120cm B05

1,800 ден

The benefits of the Weight Bar – Curl Bar – 120 cm. – Screw
– Very sturdy curl bar made of high quality steel
– Suitable for 25-30 mm  weight plates
– Screw closers on both sides make it easy for you to switch weight plates
– The special design ensures that the forearms are relieved during a workout

SKU: 5050 Бренд:

На залиха

Ако го купите овој производ, ќе заработите 1800 Поени во вредност од 180 ден!
x
11 Луѓе го гледаат овој производ сега!

Брза достава

Над 1000+ производи

24/7 подршка

Опис

Do you want to train your upper arms without injuring your forearms or wrists? This 120 cm. Tunturi weight bar is perfectly suitable. The curl bar is designed in such a way that the forearm muscles are relieved while training the upper arm muscles.

The benefits of the Weight Bar – Curl Bar – 120 cm. – Screw
– Very sturdy curl bar made of high quality steel
– Suitable for 25-30 mm  weight plates
– Screw closers on both sides make it easy for you to switch weight plates
– The special design ensures that the forearms are relieved during a workout

Предупредување

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.