-18%
, , ,

PEANUT BUTTER CRUNCHY 350 gr

Сподели:

Organic
Long shelf life
No need to be stored chilled
No added sugar
99% peanuts
Perfect for baking, smoothies or on bread

Available in 350g

Бренд:
Availability:

Нема на залиха

270 ден 330 ден

Нема на залиха

Ingredients: Organic Peanut 99.3%, salt 0.7%.

Nutrition value per 100g:

Energy 2398kJ/578kcal
Fat 42.5g
of which saturates 7.2g
Carbohydrate 20.1g
Fiber 6.9g
Protein 24.2g
Salt 0.7g

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.

Врз основа на 0 оценки

0.0 просек
0
0
0
0
0

Бидете првиот што ќе остави оценка “PEANUT BUTTER CRUNCHY 350 gr”

Сè уште нема оценки.