-20%
, ,

Optimum Protein Bar 60gr

Сподели:

Optimum Protein Bar !!!
👉20 гр Whey Isolate, Milk Isolate, Hydro Isolate, Calcium Casein
👉Висок квалитет 👉Без додаден шекер
👉Оригинален производ 👉Најдобра цена 120мкд
👉Содржи најквалитетно Белгиско чоколадо 👉Можи да го конзумираат и вегетаријанци 👉Без додаток на палмино масло 

Бренд:

120 ден 150 ден

Избриши
Спореди

Нутритивни вредности во60 гр.:Енергетска вредност- 202kcal Масти- 5,9гр. Од кои заситени масти-3,3гр. Јаглехидрати-19гр. Шеќери-1,5гр. Полиоли-12гр. Влакна-6,5гр. Протеин -20гр. Сол-0,50гр.

Внимание: Може да содржи глутен,јајце,јаткасти плодови и кикирики. Прекумерна употреба може да има лаксативно дејство.Извор на глукоза. Да се чува на ладно,суво место подалеку од сончева светлина.

SKU: Недостапно Категории: , , Ознаки: , , ,
Chocolate Caramel Chocolate Peanut Butter Rocky Road
Typical Values Per 100g Per 60g Per 100g Per 62g Per 100g Per 60g
Energy 1415 kJ / 338 kcal 849 kJ / 203 kcal 1396 kJ / 334 kcal 866 kJ / 207 kcal 1411 kJ / 337 kcal 846 kJ / 202 kcal
Fat 9.7 g 5.8 g 9.8 g 6.0 g 9.8 g 5.9 g
      Of Which Saturates / Dont : 5.5 g 3.3 g 5.0 g 3.1 g 5.5 g 3.3 g
Carbohydrate 31 g 19 g 31 g 19 g 31 g 19 g
     Of Which Sugars / Dont : 2.5 g 1.5 g 2.7 g 1.7 g 2.5 g 1.5 g
     Of Which Polyols / Dont : 19 g 11 g 19 g 12 g 20 g 12 g

Се користи при зголемени потреби на протенски внес еден протеин бар по физичка активност или во текот на денот како надополнување или замена за оброк

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.

Врз основа на 0 оценки

0.0 просек
0
0
0
0
0

Бидете првиот што ќе остави оценка “Optimum Protein Bar 60gr”

Сè уште нема оценки.