OMEGA 3-6-9 | 60 caps

290 ден

Зголемете ја функцијата на мозокот, менталното здравје и регулирајте го расположението!

  • ПОДОБРА  ФУНКЦИЈА НА СРЦЕТО И МОЗОКОТ
  • Побрза адаптација на искористување
  • Брзо се апсорбирaчки гел капсули
  • Комплекс на масни киселини од омега 3-6-9
SKU: d468253814ac Бренд:

/

11 Луѓе го гледаат овој производ сега!

Брза достава

Над 1000+ производи

24/7 подршка

Опис

Омега 3-6-9 . Додаток во исхраната. Со засладувачи. Комплекс на природни аминокиселини. Препорачаната дневна доза е 3 капсули. Препорачана употреба: Земете едно сервирање од производот – 3 капсули со 300 ml вода. Земете едно сервирање дневно, препорачливо по оброк. Се препорачува производот да се употребува континуирано во бериод од 6-8 недели. Состојки: боражно масло (borago officinalis) [20% ГЛА (гама-линоленска киселина)]; обвивка на капсулата – елатин, глицерол, сончогледово масло, масло од ленено семе (Linum usitatissimum) [50% AЛА (алфа-линоленска киселина)]; рибино масло [18% ЕПА (еикозапентаенова киселина), 12% ДХА (докосахексаеноична киселина)]; ЦЛА (конјугирана линоленска киселина), витамин Е (Д-алфа-токоферол). Внимание: не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Производот не служи како замена за разновидна балансирана исхрана. Деца, бремени жени и доилки не смеат да го употребуваат производот. Производот може да содржи алергени како на пр.: млеко, соја, пченица, јачмен, јајца, кикирики и јаткасто овошје. Начин на чување: Чувајте во добро затворена кутија, на суво место, на температура од 15-25оС. Чувајте надвор од дофат на деца. Рок на употреба, сериски број и земја на потекло: означено на пакувањето.

 

Активни состојки Во 3 капсули **
Боражно масло (borago officinalis) 750,00 mg
   Од кое ГЛА 150,00 mg
Масло од ленено семе (Linum usitatissimum) 247,50 mg
   Од кое АЛА 123,75 mg
Рибино масло 225,00 mg
   Од коие ЕПА 40,50 mg
   Од коие ДХА 27,00 mg
ЦЛА 54,00 mg
Витамин Е 10,00 mg (83,3%)*

*Референтна вредност за возрасни лица (8400 kJ / 2000 kcal)

**Дневна доза од производот

Предупредување

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.