, ,

Neoprene Weights inSPORTline Lastry 2×2 kg for Wrist / Ankle

Сподели:
 • Comfortable neoprene weights
 • Wrist or ankle weights
 • Suitable for strength, endurance and dynamic balance training
 • Suitable for running, skating, martial arts and other activities
 • Material: neoprene
 • Filling: metal shots
 • Weight: 2 x 2 kg
 • Weights dimensions: 27 x 11.5 cm
 • Velcro strap dimensions: 31 x 5 cm
 • 2 pcs per package
Бренд:

790 ден

Ако го купите овој производ, ќе заработите 790 Поени во вредност од 79 ден!

Neoprene Weights inSPORTline Lastry 2×2 kg for Wrist or Ankle is a popular training accessory to improve upon your dynamic balance, endurance and strength. The cover is made of high-quality flexible, yet firm neoprene. Thanks to the metal shot filling, the weights will adjust to any wrist or ankle shape. Neoprene weights are suitable for running, jogging, skating but also martial arts and similar activities. The weights are quickly fastened and unfastened with a simple Velcro fastener that is used to adjust the length of the strap.

Technical description:

 • Comfortable neoprene weights
 • Wrist or ankle weights
 • Suitable for strength, endurance and dynamic balance training
 • Suitable for running, skating, martial arts and other activities
 • Material: neoprene
 • Filling: metal shots
 • Weight: 2 x 2 kg
 • Weights dimensions: 27 x 11.5 cm
 • Velcro strap dimensions: 31 x 5 cm
 • 2 pcs per package

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.