-28%

Musclepharm Creatine – 300 gr

Сподели:

Product Benefits:

  • Strength and Power Amplifier
  • Improves Athletic Performance
  • Promotes increases in strength and lean body mass
Бренд:

790 ден 1,090 ден

Спореди

MP Essentials Creatinе
Чист креатин монохидрат во прав
Без вкус
Додаток во исхраната со креатин.
Нето тежина 300 g ℮             60 дози*

Категории:

Нутритивна вредност

5 g ( 2 мерици) / 2,5 g (1 мерица) прашок (Шпанија/Франција/Италија)

Вкупно дози во пакувањето: 60*

 

  Количество во сервирање
Креатин монохидрат 5 g
   од кој креатин 4,4 g

 

Состојки: креатин монохидрат.

Препорачана Употреба: MusclePharm® Creatine нема вкус и мирис и лесно се меша во 250 ml вода или друг омилен пијалок. За најдобри резултати земете едно сервирање (2 мерици; 1 мерица за Шпанија/Франција/Италија. Испијте веднаш.

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.