-29%
, ,

Muscle Whey COMPLEX 2kg

(2 customer reviews)
Сподели:

Мuscle Whey COMPLEX е додаток во исхраната кој содржи протеински концентрат од сурутка, погоден за спортисти кои вршат интензивна физичка активност. Протеините придонесуваат за раст и одржување на мускулната маса. Протеините со сурутка природно содржат амино киселини со разгранет синџир (BCAA).

 

Бренд:

2,490 ден 3,500 ден

Ако го купите овој производ, ќе заработите 2490 Поени во вредност од 249 ден!
Ако го купите овој производ, ќе заработите 2490 Поени во вредност од 249 ден!
Исчисти

Muscle Whey COMPLEX

Чоколадо – вкус 66 дози 2,0 kg нето тежина

Произведено во Италија

Додаток во исхраната со засладувач

 Мuscle Whey COMPLEX е додаток во исхраната кој содржи протеински концентрат од сурутка, погоден за спортисти кои вршат интензивна физичка активност. Протеините придонесуваат за раст и одржување на мускулната маса. Протеините со сурутка природно содржат амино киселини со разгранет синџир (BCAA).

SKU: Недостапно Категории: , ,

Нутритивни информации

Вкус: чоколадо

Дневна доза: 30 g (3 мерици)

 

Нутритивни информации во 100 g во 30 g   Аминокиселински профил во 100 g
Енергија 1591 kJ/ 371 kJ/ Аланин 3,31 g Лизин 6,08 g
377 kcal 87 kcal Аргинин 1,66 g Метионин 1,37 g
Масти 8,5 g 2,5 g Аспарт. кис. 7,26 g Фенилаланин 2,14 g
 oд кои заситени 4,8 g 1,4 g Цистеин 1,47 g Пролин 3,83 g
Јаглехидрати 7,3 g 2,2 g Глутамин. кис. 11,90 g Серин 3,41 g
 oд кои шеќери 6,1 g 1,8 g Глицин 1,21 g Треонин 4,61 g
Влакна 3,5 g 1,1 g Хистидин 1,32 g Триптофан 1,03 g
Протеин 73гр Ванила

68 гр Чоколадо

22гр Ванила

20гр Чоколадо

Изолеуцин 3,98 g Тирозин 1,83 g
Сол 0,93 g 0,28 g Леуцин 6,98 g Валин 3,83 g

 

СОСТОЈКИ: концентрат на протеин од сурутка (млеко) (содржи емулгатор: соја лецитин), какао во прав со намалена масленост, ароми, згуснувач: ксантанова гума, сол, засладувач: сукралоза.

Употреба: Се мешаат 3 мерици = 30 g со 300 ml вода или друг омилен пијалак и се пие еднаш дневно.

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.

Врз основа на 2 оценки

5.0 просек
2
0
0
0
0

Додади оценка

 1. Ѓорги Атанасов

  Одличен протеин (чоко гурмет вкус).
  Зголемената количина на масти на сметка на намалена количина на протеин, го праве уште подобар / поздрав – без дополнителни (вештачки) „одмастувања“.

  Ѓорги Атанасов

 2. Игор

  Ванила, најдобар вкус што сум пробал, 22 гр протеин во доза од 30 гр одличен производ

  Игор