Yamamoto Bcaa POWDER 8:1:1 300 gr Original price was: 1,490 ден.Current price is: 1,190 ден.
Back to products
Bcaa POWDER 8:1:1 300 gr / 60 servings Orange Lemon Original price was: 1,490 ден.Current price is: 1,190 ден.

Muscle Whey COMPLEX 2kg


Ако го купите ова вие заштедувате

100% Концентриран Whey протеин  
Volactive® Ultra Whey 80 сертификат
Изработен од свежо млеко од крави кои не се третирани со хормони и антибиотици и без ГМО 
Без Ксантан гума, карагенан или палмово масло 

 

SKU: d16dd97d202b Бренд:
Ако го купите овој производ, ќе заработите 1195 Поени во вредност од 120 ден!
Ако го купите овој производ, ќе заработите 1195 Поени во вредност од 120 ден!
x
18 Луѓе го гледаат овој производ сега!

Брза достава

Над 1000+ производи

24/7 подршка

Опис

Muscle Whey COMPLEX

Чоколадо – вкус 66 дози 2,0 kg нето тежина

Произведено во Италија

100% Концентриран Whey протеин
Volactive® Ultra Whey 80 сертификат
Изработен од свежо млеко од крави кои не се третирани со хормони и антибиотици и без ГМО
Без Ксантан гума, карагенан или палмово масло

 Мuscle Whey COMPLEX е додаток во исхраната кој содржи протеински концентрат од сурутка, погоден за спортисти кои вршат интензивна физичка активност. Протеините придонесуваат за раст и одржување на мускулната маса. Протеините со сурутка природно содржат амино киселини со разгранет синџир (BCAA).

Дополнителни информации
Flavor ВАНИЛА , ЧОКОЛАДО
Предупредување

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.