, ,

Multi-Purpose Bench inSPORTline Profi Sit Up Bench

Сподели:
 • 6 backrest positions
 • Seat and backrest are made of thick DuraFirm foam
 • T-bar foot rest with foam cylinders
 • Bench height while horizontal: 48 cm
 • Dimensions: length 167 x width 60 x height 125 cm
 • Seat dimension: length 35 cm x width 30 cm x height 6 cm
 • Backrest dimension: length 90 cm x width 30 cm x height 6 cm
 • Maximum load: 250 kg
 • Category SC – suitable for home, club and hotel gyms
Бренд:

13,900 ден

Ако го купите овој производ, ќе заработите 13900 Поени во вредност од 1,390 ден!

Multi-Purpose Bench inSPORTline Profi Sit Up Bench

Multi-Purpose Bench inSPORTline Profi Sit Up Bench for all types of gyms with adjustable backrest for comfortable exercising. The bench’s clever design ensures quick and easy transport.

Technical description:

 • 6 backrest positions
 • Seat and backrest are made of thick DuraFirm foam
 • T-bar foot rest with foam cylinders
 • Bench height while horizontal: 48 cm
 • Dimensions: length 167 x width 60 x height 125 cm
 • Seat dimension: length 35 cm x width 30 cm x height 6 cm
 • Backrest dimension: length 90 cm x width 30 cm x height 6 cm
 • Maximum load: 250 kg
 • Category SC – suitable for home, club and hotel gyms

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.