Multi-Purpose Bench inSPORTline Hero B50

Сподели:

The Multi-Purpose Bench inSPORTline Hero B50 is a perfect machine for an intense home workout.

Бренд:

14,000 ден

Ако го купите овој производ, ќе заработите 14000 Поени во вредност од 1,400 ден!

The Multi-Purpose Bench inSPORTline Hero B50 is a perfect machine for an intense home workout. Since it comes with a barbell and a set of weight plates, you can start working out as soon as you assemble it. Apart from the horizontal position, the comfortable backrest can be adjusted to another two positions. You might also appreciate the barbell stand at the top of the frame.

When you get tired of the bench press, you can exercise with the leg extension/curl attachment (which also uses weight plates to adjust the resistance). Both the barbell and weight plate storage pegs are 25 mm in diameter.

If you want to do build muscles through bench presses, do leg extensions/curls and save space, the Multi-Purpose Bench inSPORTline Hero B50 is just for you.

 

Technical description:

 • Home bench press set (two-hand barbell)
 • Leg extension/curl attachment
 • Adjustable backrest
 • Barbell and weight plate storage pegs 25 mm in diameter
 • 3 safety collars
 • Shaft profile: diameter 25 mm x t 2 mm (shaft is hollow)
 • Backrest angles: 18°, 14°, 0°
 • Barbell length: 120 cm
 • Barbell diameter: 25 mm
 • Distance between bars: 65 cm
 • Backrest dimensions: 78 x 23 cm
 • Seat dimensions: 37/26 x 28 cm
 • Weight plate storage pegs diameter: 25 mm
 • Dimensions: 148 x 120 x 116 cm
 • Weight plates: 2x 6.8 kg (15 lbs.), 2x 11.35 kg (25 lbs.)
 • Bench weight limit: 136 kg (300 lbs.)
 • Leg extension/curl attachment weight limit: 23 kg (50 lbs.)
 • Barbell stand weight limit: 36 kg (80 lbs.)
 • Barbell shaft weight limit: 36 kg (80 lb)
 • Weight: 53 kg
 • Category: H (EN 957) – suitable for home use
 • Barbell and weight plates are included
Категорија:

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.

Врз основа на 0 оценки

0.0 просек
0
0
0
0
0

Бидете првиот што ќе остави оценка “Multi-Purpose Bench inSPORTline Hero B50”

Сè уште нема оценки.