-20%

Milky Shake Whey 700 gr

Сподели:
  • 71% протеини од висококвалитетни извори
  • Збогатено со уникатно путер-млеко
  • БЕЗ глутен и аспартам
  • Одлично и лесно се меша
  • Производ со ниска содржина на масти
Бренд:

790 ден 990 ден

Избриши
Спореди

6 Pak Nutririon – за млади победници

Нова формула / 21,4 g протеин / 1,66 g масти / 3,30 g јаглехидрати / Без глутен

Milky Shake Whey – додаток во исхраната

ПРОТЕИНСКИ КОНЦЕНТРАТ ОД СУРУТКА СО ПУТЕР-MЛЕКО

САМО ДОДАДЕТЕ ВОДА И ЌЕ ДОБИЕТЕ МАЗЕН И МЛЕЧЕН ВКУС

  • 71% протеини од висококвалитетни извори
  • Збогатено со уникатно путер-млеко
  • БЕЗ глутен и аспартам
  • Одлично и лесно се меша
  • Производ со ниска содржина на масти

Нето тежина 700 g – 23 сервирања

 Milky Shake Whey . Додаток во исхраната. Со засладувач. Висококвалитетен протеински додаток во исхраната кој содржи протеински концентрат од сурутка, достапен во 13 вкусни, уникатни вкусови. Производот е идеален за оние кои професионално се вклучени во спортот во кои се зголемува побарувачката за протеини во исхраната, особено се препорачува за време на транинг за издржливост. Протеините се извор на аминокиселини во телото и како резултат на тоа придонесуваат за раст и одржување на мускулната маса и придонесуваат за одржување на нормалните коски. Инстант формулата овозможува лесно и брзо подготвување на вкусни шејкови. Состојки: протеински концентрат од сурутка (од млеко), путер-млеко (од млеко), какао во прав1, вкусови, сол1, згуснувач (ксантам гума), емулгатор (сончогледов лецитин), агенс против згрутчување (силициум диоксид), засладувач (сукралоза), регулатор на киселост (лимонска киселина)3, концентрат од сок од цвекло во прав (за боја)3,5,11,12, бои (каротени2,4,5,6, антоцијанини10, амониа карамел6,7,8,9). Се однесува само на вкусовите: 1чоколадо, 2ванила, 3јагода, 4пита од јаболко, 5киви-јагода-манго, 6колачи, 7кафе лате, 8кокос чоколадо, 9путер од кикирики-банана, 10боровница, 11киви-јагода, 12јагода-шлаг, 13кокос.

SKU: Недостапно Категории:

Нутритивни информации

Сервирање: 30 g

Вкупно дози во пакувањето: 60

Количество во 30 g 60 g 100 g
Енергија 480 kJ / 110 kcal 961 kJ / 221 kcal 1601 kJ / 368 kcal
Масти 1,66 g / 1,78 g1 3,31 g / 3,55 g1 5,52 g / 5,92 g1
  Од кои заситени 1,19 g / 1,24 g1 2,39 g / 2,49 g1 3,98 g / 4,14 g1
Јаглехидрати 3,30 g / 4,31 g1 6,61 g / 8,61 g1 11,01 g / 14,35 g1
  Од кои шеќери 3,30 g / 2,95 g1 6,61 g / 5,90 g1 11,01 g / 9,83 g1
Протеини 21,35 g / 19,29 g1 42,69 g / 38,57 g1 71,15 g / 64,29 g1
Сол 0,08 g / 0,16 g1 0,16 g / 0,32 g1 0,27 g / 0,54 g1

 

 

Типичен аминокиселински состав во 100 g
Л-аланин 3,71 g 3,13 g1
Л-аргинин 1,81 g 1,54 g1
Л-аспартанска киселина 7,98 g 6,76 g1
Л-цистеин 1,67 g 1,49 g1
Л-глутаминска киселина 13,2 g 11,2 g1
Глицин 1,39 g 1,21 g1
Л-хистидин 1,35 g 1,13 g1
Л-изолеуцин 4,46 g 3,75 g1
 

Л-леуцин

 

7,83 g

 

6,55 g1

Л-лизин 6,77 g 5,67 g1
Л-метионин 1,63 g 1,52 g1
Л-фенилаланин 2,5 g 2,17 g1
Л-пролин 4,59 g 3,89 g1
Л-серин 3,94 g 3,31 g1
Л-треонин 5,15 g 4,33 g1
Л-триптофан 1,34 g 1,20 g1
Л-тирозин 2,26 g 1,96 g1
Л-валин 4,3 g 3,67 g1

 

*Во порција

Измешајте 1 мерица (30 g) со 200 ml вода или обезмастено млеко. Пијте наутро, пред или после тренинг.

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.

Врз основа на 0 оценки

0.0 просек
0
0
0
0
0

Бидете првиот што ќе остави оценка “Milky Shake Whey 700 gr”

Сè уште нема оценки.