-27%
,

MICELLAR CASEIN PERFECTION

Сподели:

Micellar Casein Perfection е протеински шејк во прав со засладувачи. Micellar Casein Perfection е идеален протеински шејк за пред спиење.

Бренд:

1,290 ден2,490 ден

Ако го купите овој производ, ќе заработите 1290-2490 Поени во вредност од 129 ден-249 ден!
Ако го купите овој производ, ќе заработите 1290-2490 Поени во вредност од 129 ден-249 ден!
Исчисти

Micellar Casein Perfection е протеински шејк во прав со засладувачи. Micellar Casein Perfection е идеален протеински шејк за пред спиење.

  • Протеините учествуваат во растот на мускулната маса.
  • Протеините учествуваат во одржувањето на мускулната маса.

 

Состав: мицеларен казеин протеин (млеко), згуснувачи (гуарова и ксантанова гума), вкус, полномасно млеко во прав, инулин, засладувачи (сукралоза, ацесулфам К).

По отворањето добро затворете. Складирајте на ладно, суво и темно место.

Сериски број и рок на употреба: означено на пакувањето.

 

SKU: Недостапно Категории: ,
Нутритивни факти: во 100 g во 25 g
Енергија 1555 kJ / 371 kcal 389 kJ / 93 kcal
Масти 1,8 g  0,4 g
   од кои заситени  масни киселини 1,2 g 0,3 g
Јаглехидрати 6,0 g 1,5 g
   од кои шеќери 4,7 g 1,2 g
Влакна 2,5 g 0,6 g
Протеини 81,5 g 20,4 g
Сол 0,26 g 0,06 g

 

Аминокиселини во 25 g

Л-аланин 630 mg Л-хистидин 515 mg* Л-пролин 1870 mg
Л-аргинин 706 mg Л-изолеуцин 1011 mg* Л-серин 1069 mg
Л-аспартамска киселина 1488 mg Л-леуцин 1832 mg* Л-треонин 859 mg*
Л-цистеин 229 mg Л-лизин 1603 mg* Л-триптофан 267 mg*
Л-глутамична киселина 4122 mg Л-метионин 534 mg* Л-тирозин 1011 mg
Глицин 363 mg Л-фенилаланин 935 mg* Л-валин 1221 mg*

*есенцијални аминокиселини.

Препорачана употреба: Измешајте 1 дозерка Micellar Casein Perfection (25 g) со 300 ml вода.

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.

Врз основа на 0 оценки

0.0 просек
0
0
0
0
0

Бидете првиот што ќе остави оценка “MICELLAR CASEIN PERFECTION”

Сè уште нема оценки.