-14%
, ,

Маѕѕ Perfection – 2200 g | 36 сервирања 

Сподели:

Mass Perfection е протеински шејк во прав со додадени јаглехидрати, засладен со шеќери и засладувачи. Комбинацијата од протеини и јаглехидрати го прави производот идеален за добивање на телесна маса.

Бренд:

1,790 ден 2,090 ден

Ако го купите овој производ, ќе заработите 1790 Поени во вредност од 179 ден!
Ако го купите овој производ, ќе заработите 1790 Поени во вредност од 179 ден!
Исчисти

Mass Perfection е протеински шејк во прав со додадени јаглехидрати, засладен со шеќери и засладувачи. Комбинацијата од протеини и јаглехидрати го прави производот идеален за добивање на телесна маса.

Нето маса: 2200 g – 36 сервирања

Состав: Овесно брашно (глутен), концентрат на протеини од млеко, инстантизиран протеински изолат од сурутка [млеко и емулгатор (соја лецитин)], инстантизиран протеински концентрат од сурутка (млеко), вкус, фруктоза, изомалтулоза** (Palatinose™), Л-глутамин,  брашно од ориз, агенс против згрутчување (силициум диоксид), згуснувач (ксантанова гума), засладувачи (ацесулфам-К, сукралоза), боја (каротеини).

** Изомалтолозата е извор на гликоза и фруктоза.

По отворањето добро затворете. Складирајте на ладно, суво и темно место.

Сериски број и рок на употреба: означено на пакувањето.

SKU: Недостапно Категории: , ,
Нутритивни факти: во 100 g во 60 g
Енергија 1601 kJ / 382 kcal 960 kJ / 229 kcal
Масти 4,7 g 2,8 g
   од кои заситени  масни киселини 1,3 g 0,8 g
Јаглехидрати 50 g 30 g
   од кои шеќери 6,6 g 3,9 g
Влакна 6,1 g 3,6 g
Протеини 32 g 19 g
Сол 0,16 g 0,10 g

 

Аминокиселини во 60 g

Л-аланин 541 mg Л-хистидин 323 mg* Л-пролин 1139 mg
Л-аргинин 444 mg Л-изолеуцин 771 mg* Л-серин 732 mg
Л-аспартамска киселина 1227 mg Л-леуцин 1379 mg* Л-треонин 738 mg*
Л-цистеин 214 mg Л-лизин 1216 mg* Л-триптофан 199 mg*
Л-глутамична киселина 2792 mg Л-метионин 358 mg* Л-тирозин 600 mg
Глицин 247 mg Л-фенилаланин 582 mg* Л-валин 855 mg*
Л-глутамин 1200 mg

*есенцијални аминокиселини.

 

Нутритивни факти: во 100 g во 60 g
Енергија 1602 kJ / 383 kcal 961 kJ / 230 kcal
Масти 5,1 g 3,1 g
   од кои заситени  масни киселини 1,1 g 0,7 g
Јаглехидрати 46,5 g 27,9 g
   од кои шеќери 6,8 g 4,1 g
Влакна 3,9 g 2,4 g
Протеини 35,7 g 21,4 g
Сол 0,13 g 0,08 g

 

Аминокиселини во 60 g

Л-аланин 824 mg Л-хистидин 432 mg* Л-пролин 1462 mg
Л-аргинин 767 mg Л-изолеуцин 1000 mg* Л-серин 1023 mg
Л-аспартамска киселина 1674 mg Л-леуцин 1781 mg* Л-треонин 925 mg*
Л-цистеин 402 mg Л-лизин 1422 mg* Л-триптофан 284 mg*
Л-глутамична киселина 3957 mg Л-метионин 451 mg* Л-тирозин 764 mg
Глицин 531 mg Л-фенилаланин 864 mg* Л-валин 1147 mg*
Л-глутамин 1198 mg

*есенцијални аминокиселини.

Нутритивни факти: во 100 g во 60 g
Енергија 1590 kJ / 380 kcal 954 kJ / 228 kcal
Масти 5,2 g  3,1 g
   од кои заситени  масни киселини 1,6 g 1,0 g
Јаглехидрати 48 g 29 g
   од кои шеќери 6,0 g 3,6 g
Влакна 7,4 g 4,5 g
Протеини 31 g 19 g
Сол 0,15 g 0,09 g

 

Аминокиселини во 60 g

Л-аланин 494 mg Л-хистидин 284 mg* Л-пролин 998 mg
Л-аргинин 391 mg Л-изолеуцин 695 mg* Л-серин 652 mg
Л-аспартамска киселина 1114 mg Л-леуцин 1241 mg* Л-треонин 674 mg*
Л-цистеин 197 mg Л-лизин 1095 mg* Л-триптофан 179 mg*
Л-глутамична киселина 2481 mg Л-метионин 317 mg* Л-тирозин 524 mg
Глицин 219 mg Л-фенилаланин 511 mg* Л-валин 763 mg*
Л-глутамин 1200 mg

*есенцијални аминокиселини.

Препорачана употреба: Измешајте 2 дозерки Маѕѕ Perfection (60 g) со приближно 300 ml вода или млеко.

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.