Maxler Ultra Whey

Сподели:

• ултрафилтрирана сурутка

• збогатен со мултиензимски комплекс

• природен вкус

Бренд:

790 ден1,290 ден

Ако го купите овој производ, ќе заработите 790-1290 Поени во вредност од 129 ден-79 ден!
Ако го купите овој производ, ќе заработите 790-1290 Поени во вредност од 129 ден-79 ден!
Исчисти

Напорното вежбање е огромен предизвик за вашето тело, па после секој тренингот треба да ги поддржувате мускулите и да помогнете во закрепнувањето. Бидејќи протеините се главни градежни блокови на човечкото тело, задолжителен е зголемен внес на протеин за секој спортист за време и после тренингот. Промовира анаболна состојба со зголемување на мускулниот раст и подобрување на обновувањето на мускулното ткиво по интензивно тренирање. Ultra Whey е 80% протеинска формула од сурутка која ги користи повеќето природни извори на протеини со највисок квалитет, што овозможува брза апсорпција на протеините во крвотокот. Изведен од најдоброто млеко, содржи ниско ниво на маснотии и јаглени хидрати. Ultra Whey е лесен за промешување, лесно се вари поради мултиензимскиот комплекс DigeZyme® и има неверојатен природен вкус. Ultra Whey е одличен додаток за спортисти, бодибилдери или активни луѓе, кои бараат квалитетен природен производ.

SKU: Недостапно Категорија:
Вкус

Млечно чоколадо, Бело чоколадо со малина

Пакување

450гр, 900гр

Начин на употреба: Помешајте 2 дозерки (30гр) со 250 мл вода или млеко.

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.

Врз основа на 0 оценки

0.0 просек
0
0
0
0
0

Бидете првиот што ќе остави оценка “Maxler Ultra Whey”

Сè уште нема оценки.