Maxler 100% Isolate | 450gr

Сподели:

• лесно сварлив протеински шејк

• 27гр протеини по порција

• природен вкус

Бренд:
Availability:

Нема на залиха

1,090 ден

Нема на залиха

За да градите мускулна маса, пред се, секогаш треба да обрнете внимание на редовно внесување протеини. За разлика од јаглехидратите и мастите, вашето тело не е во можност трајно да ги чува протеините. 100% Изолат е висококвалитетен извор на протеини, има малку маснотии и шеќер, има висока содржина на аминокиселини (вклучително и БЦАА) и обезбедува брза апсорпција на протеините во крвотокот. Производот е изведен од најдоброто млеко, има одлична мешавина и неверојатен природен вкус. 100% Изолат е совршен избор за секој кој води здрав животен стил, одржува совршена форма и одржува балансирана диета.

Категорија:

Начин на употреба: Помешаје 2 дозерки (30гр) со 250мл вода.

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.

Врз основа на 0 оценки

0.0 просек
0
0
0
0
0

Бидете првиот што ќе остави оценка “Maxler 100% Isolate | 450gr”

Сè уште нема оценки.