Maxler 100% Collagen Hydrolysate | 300 gr

(1 customer review)
Сподели:

• Колаген тип 1 и 2

• промовира целосна благосостојба

• неутрален мирис и вкус

• чиста хидролизирана форма на колаген

Бренд:

1,190 ден

Ако го купите овој производ, ќе заработите 1190 Поени во вредност од 119 ден!

Колагенот е една од клучните состојки кои помагаат вашето тело да остане здраво и младо. Производството на колаген го спроведува телото, но со возраста овој процес станува бавен, што го забрзува стареењето и компромитира здравјето. 100% Collagen Hydrolysate промовира целосна благосостојба со подобрување на структурата на косата, ноктите и кожата и промовирање на здраво стареење. Тоа е од суштинско значење за здрави зглобови и коски и игра значајна улога во поправката на меките ткива. Нашиот продукт е создаден од високо квалитетни колаген пептиди кои се добиени од природен извор. Прашокот е со неутрален мирис и вкус и има супериорни својства на растворање и биолошка вредност. Тоа би било совршен додаток за секој што се грижи за здравјето и здравиот живот.

Начин на употреба: Помешајте една дозерка (10гр) со 250мл вода, земете еднаш до два пати дневно.

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.

Врз основа на 1 оценка

5.0 просек
1
0
0
0
0

Додади оценка

  1. Valentina (верифициран сопственик)

    10

    Valentina