-24%
, , ,

M-C-T GOLD 400ml

Сподели:
  • Комплекс на триглицериди со среден ланец.
  • M-C-T Gold содржи триглицериди со среден ланец.
  • Тоа се посебен вид на масти кои се апсорбираат брзо и лесно.
  • M-C-T Gold често го користат спортистите како алтернативен извор на енергија.
Бренд:

450 ден 590 ден

Ако го купите овој производ, ќе заработите 450 Поени во вредност од 45 ден!

Масло со триглицериди со среден ланец

400 ml / 26 порции

Масни киселини

Додаток во исхраната

M-C-T Gold. Додаток во исхраната. Комплекс на триглицериди со среден ланец. M-C-T Gold содржи триглицериди со среден ланец. Тоа се посебен вид на масти кои се апсорбираат брзо и лесно. M-C-T Gold често го користат спортистите како алтернативен извор на енергија.

 

Активни состојки во 45 ml* Во 15 ml
Масло со триглицериди со среден ланец 42,00 g 14,00 g
* Дневна доза од производот

 

Состојки: Масло со триглицериди со среден ланец (100%).

 

Препорачаната дневна доза е 45 ml / 3 лажици.

Препорачана употреба: Земете едно сервирање од производот – 15 ml (1 лажица), 3 пати дневно, препорачливо за време на оброк.

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.