Back to products
GALVANIZE 100 WHEY 32 GR Original price was: 80 ден.Current price is: 60 ден.

MCT GOLD 400ml

1,490 ден

  • Комплекс на триглицериди со среден ланец.
  • M-C-T Gold содржи триглицериди со среден ланец.
  • Тоа се посебен вид на масти кои се апсорбираат брзо и лесно.
SKU: 1432 Бренд:

На залиха

Ако го купите овој производ, ќе заработите 1490 Поени во вредност од 149 ден!
x
15 Луѓе го гледаат овој производ сега!

Брза достава

Над 1000+ производи

24/7 подршка

Опис

M-C-T Gold. Додаток во исхраната. Комплекс на триглицериди со среден ланец. M-C-T Gold содржи триглицериди со среден ланец. Тоа се посебен вид на масти кои се апсорбираат брзо и лесно.

Препорачаната дневна доза е 45 ml / 3 лажици.

Препорачана употреба: Земете едно сервирање од производот – 15 ml (1 лажица), 3 пати дневно, препорачливо за време на оброк.

Состојки: Масло со триглицериди со среден ланец (100%).

Производот може да содржи алергени како на пр.: млеко, соја, пченица, јачмен, јајца, кикирики и јаткасто овошје.

Начин на чување: Чувајте во добро затворена кутија, на суво место, на температура од 15-25оС. Чувајте надвор од дофат на деца.

 

 

Активни состојки во 45 ml* Во 15 ml
Масло со триглицериди со среден ланец 42,00 g 14,00 g
* Дневна доза од производот

 

Предупредување

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.