-20%
, , ,

L Carnitine Comfortable Shape 2000 Bottle | Citrus

Сподели:
  • Топење на мастите
  • 2000 мг L-карнитин во сервирање
  • Брза апсорпција
Бренд:

1,190 ден 1,490 ден

Ако го купите овој производ, ќе заработите 1190 Поени во вредност од 119 ден!

L‑Carnitine Comfortable Shape 2000 е моќен концентрат на L ‑ карнитин во течна форма. L ‑ Карнитинот е аминокиселина, супстанција слична на витамин што ја користи телото за производство на енергија од слободни масни киселини. L ‑ Карнитинот помага да се намали заморот, да се обноват физичките перформанси, да се подобри метаболизмот, го намалува холестеролот во крвта и ја намалува прекумерната телесна тежина. Производот исто така го подобрува имунолошкиот систем, ја обновува мукозата на гастроинтестиналниот тракт, ја нормализира кардиоваскуларната активност, го смирува нервниот систем и  гарантира добро расположение!

 

Supplement FactsServing Size: 20 mlServings Per Container: 50
Amount Per 100 ml Per Serving
Energy Value 12.9 kJ (3.0 kcal) 2.6 kJ (0.6 kcal)
Fat < 0.1 g < 0.1 g
– of which Saturated Fatty Acids < 0.1 g < 0.1 g
Carbohydrates 0.2 g < 0.1 g
– thereof Sugar 0.2 g < 0.1 g
Protein < 0.1 g < 0.1 g
Salt < 0.1 g < 0.1 g
L-Carnitine 10000 mg 2000 mg
Green Tea Extract 100 mg 20 mg
– of which Caffeine 7.0 mg 1.4 mg
– of which Polyphenols 50 mg 10 mg

Начин на употреба: Испијте 1 сервирање (20мл) од L-карнитинот чист или помешан со вода.

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.

Врз основа на 0 оценки

0.0 просек
0
0
0
0
0

Бидете првиот што ќе остави оценка “L Carnitine Comfortable Shape 2000 Bottle | Citrus”

Сè уште нема оценки.