, ,

L-ARGININE XTREME 30 caps

Сподели:

L-arginine HCl

  • CONTAINS L-ARGININE IN A BIOAVAILABLE FORM OF HYDROCHLORIDE
  • FACILITATES EVERYDAY DIET REPLENISHMENT WITH L-ARGININE
  • IN FORM OF CAPSULES
Бренд:

250 ден

Спореди

L-Arginine Xtreme

Л-аргинин хидрохлорид

Засилувачи на трнингот

Додаток во исхраната

Нето маса 130,5 g. L-Arginine Xtreme. Додаток во исхраната. Л-аргинин хидрохлорид.

 

Активни состојки 4 капсули* 2 капсули
Л-аргинин хидрохлорид. 4880,00 mg 2440,00 mg
   од кој Л-аргинин 4050,00 mg 2025,00 mg

 

* Дневна доза од производот

Состојки: Л-аргинин хидрохлорид (84,2%); обвивка на капсулата (желатин, бои – титаниум диоксид, патент сина V); агенс против згрутчување – магнезиумови соли на масни киселини.

Препорачаната дневна доза е 4 капсули.

Препорачана употреба: Земете едно сервирање од производот – 2 капсули со 300 ml вода. Земете 2 сервирања дневно. Во деновите кога имате тренинг: 1-сервирање 30 мин. пред тренинг, 2-сервирање веднаш по тренинг. Во деновите кога немате тренинг: 1-сервирање 30 мин. пред првиот оброк, 2-сервирање пред спиење.

 

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.

Врз основа на 0 оценки

0.0 просек
0
0
0
0
0

Бидете првиот што ќе остави оценка “L-ARGININE XTREME 30 caps”

Сè уште нема оценки.