KRE-ALKALYN® 90 caps

Сподели:

100% KRE-ALKALYN®

  • PATENTED BUFFERED CREATINE MONOHYDRATE
  • RECOMMENDED IN PARTICULAR FOR BODYBUILDERS IN THE PERIOD OF SHAPING STRENGTH AND MUSCLE MASS
  • 100% KRE-ALKALYN®
Бренд:

1,200 ден

Спореди

 Kre-Alkalyn®

+ рН корегиран креатин 1250

Пуфериран креатин монохидрат

90 капсули х 1420 mg / нето маса 127,8 g

Креатински производи

Додаток во исхраната

Kre-Alkalyn®1250. Додаток во исхраната. Пуфериран креатин монохидрат.

Kre-Alkalyn® е регистрирана трговска марка (Американски патент #6,399,661, меѓународни патенти во очекување) на единствениот оригинален производ кој содржи пуфериран креатин монохидрат регистриран од корпорацијата All American Pharmaceutical & Natural Foods – ексклузивен производител и извозник на горенаведениот производ. Trec Nutrition е целосно и законски овластен за увоз на оригиналниот Kre-Alkalyn® материјал и за пакување и продажба на производот означен како Kre-Alkalyn®

Категории:

 

Активни состојки 4 капсули* 2 капсули
Пуфериран креатин монохидрат Kre-Alkalyn® 4800,00 mg 2400,00 mg
   од кој креатин 4224,00 mg 2112,00 mg

 

* Дневна доза од производот

Состојки: пуфериран креатин монохидрат – KreAlkalyn® (84,6%); обвивка на капсулата (желатин, бои – титаниум диоксид, патент сина V); агенс против згрутчување – магнезиумови соли на масни киселини.

Препорачаната дневна доза е 4 капсули.

Препорачана употреба: Земете едно сервирање од производот – 2 капсули со 300 ml вода. Земете 2 сервирања дневно. Во деновите кога имате тренинг: 1-сервирање 30 мин. пред првиот оброк, 2-сервирање 30 мин. пред тренинг. Во деновите кога немате тренинг: 1-сервирање 30 мин. пред првиот оброк, 2-сервирање 30 мин. пред последниот оброк.

 

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.

Врз основа на 0 оценки

0.0 просек
0
0
0
0
0

Бидете првиот што ќе остави оценка “KRE-ALKALYN® 90 caps”

Сè уште нема оценки.