-15%
, ,

KFD PREMIUM WPC 82 – 3 KG – вкус на ванила сладолед

Сподели:
  • Во просек, до 80% протеини во сува материја
  • Широк избор на рафинирани вкусови
  • Постојано се тестира (исто така и од страна на независни лица)
Бренд:
Availability:

Нема на залиха

2,890 ден 3,390 ден

Нема на залиха

Premium WPC 82 Премиум протеински концентрат од сурутка. Содржи засладувачи.

 

Начин на складирање: Чувајте во затворено пакување, во сува и проветрена просторија, на собна температура. Чувајте надвор од дофат на деца.

Предупредување: Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Не го користете производот доколку сте алергични на некоја од состојките. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна, урамнотежена исхрана. Не се препорачува за деца под 14 години. Производот не е наменет за лица кои имаат болести на црниот дроб или бубрезите.

Нутритивни факти 100 g 60 g 30 g
Енергетска вредност 377 kcal

1577 kJ

226 kcal

946 kJ

113 kcal

473 kJ

Масти

Од кои заситени масни киселини

4,3 g

2,8 g

2,6 g

1,7 g

1,3 g

0,8 g

Јаглехидрати

Од кои шеќери

2,5 g

2,5 g

1,5 g

1,5 g

0,8 g

0,8 g

Протеини 82 g 49,2 g 24,6 g
Сол 1,5 g 1 g 0,5 g
Протеински концентрат од сурутка 97 g 58 g 29 g

Препорачана употреба: Додадете едно сервирање – 30 g (околу 2 дозери), во сад со 200-250 ml млеко или вода и добро измешајте. Користете веднаш по подготовка. Не земајте повеќе од два пати дневно.

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.

Врз основа на 0 оценки

0.0 просек
0
0
0
0
0

Бидете првиот што ќе остави оценка “KFD PREMIUM WPC 82 – 3 KG – вкус на ванила сладолед”

Сè уште нема оценки.