-29%
,

KFD PREMIUM GLUTAMINE – 500 G – APPLE CHERRY

Сподели:
  • Економично пакување
  • Поддршка за имунитет и регенерација
  • Интересен спектар на вкусови
Бренд:
Availability:

Нема на залиха

990 ден 1,390 ден

Нема на залиха

Состав: Л-глутамин, регулатор на киселост: лимонска киселина, арома, агенс против згрутчување: силициум диоксид, засладувачи: сукралоза и  стевиол гликозиди.

Предупредување: Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Не го користете производот доколку сте алергични на некоја од состојките. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна, урамнотежена исхрана. Производот не е наменет за лица кои имаат болести на црниот дроб или бубрезите.

Начин на складирање: Чувајте во затворено пакување, во чиста и проветрена просторија, на собна температура. Чувајте надвор од дофат на деца.

 

Категории: ,

Нутритивни факти                                 

Днезвна доза                                         10 g

Вкупно порции во пакувањето              50

Количество во                                        1 дневна доза

Л-глутамин                                             9290 mg

Препорачана употреба: Додадете едно сервирање – 10 g (2 дозери), во сад со 150 – 200 ml вода или сок и добро измешајте. Користете веднаш по подготовка, според Вашите потреби, но не повеќе од еднаш дневно, на пр.: по тренинг.

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.

Врз основа на 0 оценки

0.0 просек
0
0
0
0
0

Бидете првиот што ќе остави оценка “KFD PREMIUM GLUTAMINE – 500 G – APPLE CHERRY”

Сè уште нема оценки.