-25%
, , , , , ,

KFD PREMIUM CREATINE – 500 G – sex on the beach cocktail

Сподели:

KFD Creatine. Додаток во исхраната. Содржи засладувачи.

Бренд:

590 ден 790 ден

Ако го купите овој производ, ќе заработите 590 Поени во вредност од 59 ден!

KFD Creatine. Додаток во исхраната. Содржи засладувачи.

Состав: креатин монохидрат, регулчатор на киселост: лимонска киселина, арома, екстракт од цвекло, засладувачи: сукралоза и стевиол гликозиди.

Предупредување: Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Не го користете производот доколку сте алергични на некоја од состојките. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна, урамнотежена исхрана. Производот не е наменет за лица кои имаат болести на црниот дроб или бубрезите.

Начин на складирање: Чувајте во затворено пакување, во чиста и проветрена просторија, на собна температура. Чувајте надвор од дофат на деца. 

 

Нутритивни факти                                 

Днезвна доза                                         5 g

Вкупно порции во пакувањето              100

Количество во                                        1 дневна доза

Креатин монохидрат                             4100 mg

Од кој креатин                                       3608 mg

Препорачана употреба: Измешајте едно сервирање – 5 g (1 дозер), во сад со 150 – 200 ml вода или сок и добро измешајте. Користете веднаш по подготовка, според Вашите потреби, но не повеќе од еднаш дневно, на пр.: пред или по тренинг.

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.

Врз основа на 0 оценки

0.0 просек
0
0
0
0
0

Бидете првиот што ќе остави оценка “KFD PREMIUM CREATINE – 500 G – sex on the beach cocktail”

Сè уште нема оценки.