fbpx
-17%
, , , , ,

KFD PREMIUM CITRULLINE – 400 G – сo вкус на кола лимета

Сподели:
  • Оригинален рецепт за вкус
  • Суровини со највисок квалитет
Бренд:
Достапно:

На залиха

990 ден 1,190 ден

На залиха

Ако го купите овој производ, ќе заработите 990 Поени во вредност од 99 ден!

KFD Citrulline. Додаток во исхраната. Содржи засладувач. Состав: Л-цитрулин малат, арома за маскирање, арома: лимета, засладувач: сукралоза.

Предупредување: Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Не го користете производот доколку сте алергични на некоја од состојките. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна, урамнотежена исхрана. Производот не е наменет за бремени жени, доилки и лица кои имаат болести на црниот дроб или бубрезите.

Начин на складирање: Чувајте во затворено пакување, во сува и проветрена просторија, на собна температура. Чувајте надвор од дофат на деца.

 

Нутритивни факти                                 

Днезвна доза                                         5 g

Вкупно порции во пакувањето              80

Количество во                                        1 дневна доза

Л-цитрулин малат                                  4270 mg

Од кој Л-цитрулин                                 2420 mg

Препорачана употреба: Додадете едно сервирање – 5 g (1 дозер), во сад со 150 – 200 ml вода или сок и добро измешајте. Користете веднаш по подготовка, според Вашите потреби, но не повеќе од еднаш дневно, на пр.: пред тренинг.

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.

error: Известување: Содржината е заштитена !!