fbpx
, , ,

KFD OMEGA 3+ 90 KAPS.

Сподели:

Omega 3+ е додаток во исхраната кој ја надополнува исхраната со омега 3 масни киселини.

Бренд:
Достапно:

На залиха

590 ден

На залиха

Ако го купите овој производ, ќе заработите 590 Поени во вредност од 59 ден!

Предупредување: Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна, урамнотежена исхрана. Не користете производот доколку сте алергични на некоја од состојките. Чувајте надвор од дофат на деца. Чувајте на собна температура на суво и ладно место. Заштитете од светлина и влага. Не се препорачува за деца и бремени жени.

Состав: рибино масло (стандардизирано 65% омега 3 масни киселини), говедски желатин, врзувачки агенс: глицерол, вода, ДЛ-алфа-токоферил ацетат (витамин Е), антиоксидант: мешани токофероли.

 

 

Нутритивни факти                                 

Днезвна доза                                         1 капсула

Вкупно порции во пакувањето              90

Количество во                                        1 капсула

Рибино масло                                         1000 mg

(стандардизирано 65% омега 3 масни киселини)

Од кои ЕПК                                          330 mg

(eикозапентаноична киселина)

Од кои ДХК                                          220 mg

(докозахексаноична киселина)

Витамин Е                                               12 mg α-TE (100% ПДВ*)

*ПДВ – препорачан дневен внес

Препорачана употреба: Земете едно сервирање (1 капсула), еднаш дневно. Проголтајте ја цела капсула со чаша вода.

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.

error: Известување: Содржината е заштитена !!