Animal Whey 2300gr Universal Nutrition Original price was: 4,790 ден.Current price is: 3,490 ден.
Back to products
Cellucor Cor Creatine 90serv Original price was: 1,390 ден.Current price is: 1,090 ден.

ISOWHEY 2000gr Trec Nutrition

Original price was: 3,990 ден.Current price is: 3,500 ден.
Ако го купите ова вие заштедувате

  • Премиум квалитет CFM Whey Protein Isolate
  • 24гр чист изолат во една доза 
  •  0.1гр Масти 
  • 0,1гр Шеќер 
SKU: / Бренд:
Ако го купите овој производ, ќе заработите 1750 Поени во вредност од 175 ден!
Ако го купите овој производ, ќе заработите 1750 Поени во вредност од 175 ден!
3,500 ден (12% off)
1 Парче
3,400 ден (14% off)
2 Парчиња
3,200 ден (19% off)
3 Парчиња
3,000 ден (24% off)
4+ Парчиња
x
13 Луѓе го гледаат овој производ сега!

Брза достава

Над 1000+ производи

24/7 подршка

Опис

ISOWHEY Додаток на исхраната со засладувач. Протеински изолат од сурутка добиен со микрофилтрација со вкрстен проток (CFM). ISOWHEY содржи протеински изолат од сурутка.

Препорачаната дневна доза е 90 g. 

ПРЕПОРАЧАНА УПОТРЕБА: растворете една порција од производот – 30 g (1,5 дозери) во 200 ml вода или млеко; користете шејкер или блендер. Земете 3 порции дневно. Во деновите кога имате тренинг: првата порција земете ја наутро по станување, втората во рок од 1,5 час по тренинг и третата пред спиење. Кога немате тренинг: првата порција земете ја наутро по станување, втората помеѓу оброци и третата пред спиење.

СОСТАВ: Протеински изолат од сурутка добиен со микрофилтрација со вкрстен проток (CFM) (од млеко) (91,7%); згуснувач – натриум карбоксиметил целулоза; ароми; емулгатор – лецитин; засладувач – сукралоза.

СКЛАДИРАЊЕ: Да се чува во цврсто затворено пакување, на суво место, на температура од 15-25 оС. Чувајте надвор од дофат на деца. По отворањето, користете во рок од 3 месеци.

РОК НА УПОТРЕБА, СЕРИСКИ БРОЈ: означено на пакувањето

Нутритивна вредност во 100 g во 90 g* во 30 g
Енергетска Вредност 1470 kJ / 346 kcal 1323 kJ / 311 kcal 441 kJ / 106 kcal
Масти 0,3 g 0,3 g 0,1 g
 Од кои заситени 0,1 g 0,1 g 0 g
Јаглехидрати 2,5 g 2,3 g 0,8 g
 Од кои шеќери 0,4 g 0,3 g 0,1 g
Протеини 80 g 72 g 24 g
Сол 1,1 g 1 g 0,3 g
Активни состојки
Протеински изолат од сурутка 85,8 g 77,2 g 25,74 g

* Дневна доза од производот

 

 

Дополнителни информации
Flavor Caffe Latte , Biscuit
Предупредување

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.