Back to products
Acetyl L-CARNITINE 1000mg 60 tablets Original price was: 1,390 ден.Current price is: 1,190 ден.

ISOSTAR Hydrate & Perform 400gr


Ако го купите ова вие заштедувате

Hydrate & Perform прашокот е изотоничен пијалок кој одговара на потребите на спортистите со овозможување на: -Добра хидратација: изотонична формула која допринесува за побрза хидратација и оптимално гастрично цедење.Помага во подобрувањето на перфомансите и издржливоста, со лимитирање на ризиците од гастроинтестиналните проблеми и го подобрува опоравокот од тренинзите.

SKU: 143
Ако го купите овој производ, ќе заработите 470 Поени во вредност од 47 ден!
Ако го купите овој производ, ќе заработите 470 Поени во вредност од 47 ден!
x
10 Луѓе го гледаат овој производ сега!

Брза достава

Над 1000+ производи

24/7 подршка

Опис

Hydrate & Perform прашокот е изотоничен пијалок кој одговара на потребите на спортистите со овозможување на: -Добра хидратација: изотонична формула која допринесува за побрза хидратација и оптимално гастрично цедење.Помага во подобрувањето на перфомансите и издржливоста, со лимитирање на ризиците од гастроинтестиналните проблеми и го подобрува опоравокот од тренинзите.

Како се користи: Додека се загревате (150 мл секои 15 минути) и регуларно при и по вежбањето (до 2 часа по тренингот) (150 мл секои 15 минути). Растворете 3 дозерки во 500 мл вода.

Состојки: Сахароза, глукозен сируп; скиселувач: лимонска киселина, содиум цитрат; малтодекстрин, природна арома на портокал; калциум фосфат, магнезиум карбонат, содиум хлорид, потасиум хлорид; антиоксиданти: витамин ц; боја: бета каротен; витамин б1.

Дополнителни информации
Flavor Лимон , Портокал
Предупредување

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.