Isolate 100 1800 gr 60 servings

2,990 ден

ИЗОЛАТ 100
ултра брз протеин совршен за брзо опоравување
и градење на чиста мускулна маса
25г протеин |0г јаглехидрати|159 БВ
– во 1 порција 30г

ЦФМ ВЕЈ ПРОТЕИН ИЗОЛАТ

ГРАТИС ДОСТАВА !!!

 

 

SKU: 6564c4085a84

/

14 Луѓе го гледаат овој производ сега!

Брза достава

Над 1000+ производи

24/7 подршка

Опис

ИЗОЛАТ 100
ултра брз протеин совршен за брзо опоравување
и градење на чиста мускулна маса
25г протеин |0г јаглехидрати| 159 БВ
– во 1 порција 30г

ЦФМ ВЕЈ ПРОТЕИН ИЗОЛАТ

ИЗОЛАТ 100 содржи 100% ЦФМ веј протеин изолат, кој покажува
рекордна биолошка вредност (БВ 159), висока стапка на апсорпција
како и БЦАА и Л-глутамин содржина. ИЗОЛАТ 100 е силен активатор
на мускулните протеински синтези и последователно придонесува
во градењето на мускулна маса. Производот ја суплементира Вашата
диета со протеини од суштинско значење, безмасни и без шеќери,
кои помагааш во изградбата на атлетско и мускулесто тело без ризик
од развивање на прекумерно масно ткиво.
ПРЕПОРАЧАНА УПОТРЕБА: се раствара една порција од производот -30 г (1,5 дозерки) со 250мл вода или млеко. Користете шејкер или
блендер. Во зависност од Вашите потреби земете 2-3 порции дневно.
Кога вежбате: првата порција земете ја наутро, втората порција
земете ја 1,5 часа пред тренинг

АЛЕРГЕНИ ИНФОРМАЦИИ: овој производ содржи веј протеин изолат
добиен од млеко.

 

Предупредување

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.