ISOFASTER – 400G | 16 SERVINGS

390 ден

  • најдобар изотоничен пијалок на пазарот
  • одлично за сите спортисти
SKU: c8621814f441 Бренд:

/

18 Луѓе го гледаат овој производ сега!

Брза достава

Над 1000+ производи

24/7 подршка

Опис

IsoFaster

Изотоничен спортски напиток концентрат

Јаглехидратни додатоци

 

IsoFaster. Додаток во исхраната. Содржи шеќер. IsoFaster Изотоничен спортски напиток концентрат. Препорачаната дневна доза е 120 g.

Препорачана употреба: Растворете една доза од производот 40 g (5 мерици) во 500 ml вода. Земете три сервирања дневно, препорачано пред, за време и по тренинг.

Состојки: Мешавина од јаглехидрати [малтодекстрин; сахароза; фруктоза]; регулатор на киселост – лимонска киселина; минерален комплекс [хлор (натриум хлорид), натриум (натриум хлорид); калиум (калиум карбонат); калциум (калциум фосфат); магнезиум (магнезиум карбонат)]; арома; боја – бета каротен; витамин Ц (L-аскорбинска киселина).

Внимание: не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Производот не служи како замена за разновидна балансирана исхрана. Деца, бремени жени и доилки не смеат да го употребуваат производот. Разновидната и балансирана исхрана и здравиот начин на живот се важни. Производот може да содржи алергени како на пр.: млеко, соја, пченица, јачмен, јајца, кикирики и јаткасто овошје.

Начин на чување: Чувајте во добро затворена кутија, на суво место, на температура од 15-25оС. Чувајте надвор од дофат на деца.

Рок на употреба, сериски број и земја на потекло: означено на пакувањето. Нето тежина: на налепницата, со баркод и вкус.

 

НУТРИТИВНА ВРЕДНОСТ во 120 g %ПДВ* 100 g %ПДВ* 40 g %ПДВ*
Енергетска вредност 1843 kJ/ 434 kcal  22% 1535 kJ / 363 kcal 18% 614 kJ

145 kcal

7%
Масти 0,00 g 0% 0,00 g 0% 0,00 g 0%
   од кои заситени масни киселини 0,00 g 0% 0,00 g 0% 0,00 g 0%
јаглени хидрати 108,42 g 42% 90,35 g 35% 36,14 g 14%
    од кои шеќери 72,38 g 80% 60,33 g 67% 24,13 g 27%
Протеин 0,00 g 0% 0,00 g 0% 0,00 g 0%
Сол 1,50 g 25% 1,25 g 21% 0,50 g 8%
Хлор 900,00 mg 113% 750,00 mg 94% 300,00 mg 38%
Калиум 292,00 mg 15% 242,00 mg 12% 97,00 mg 5%
Калциум 240,00 mg 30% 200,00 mg 25% 80,00 mg 10%
Витамин Ц 120,00 mg 150% 100,00 mg 125% 40,00 mg 50%
Магнезиум 96,00 mg 26% 80,00 mg 21% 32,00 mg 9%
АКТИВНИ СОСТОЈКИ
Јаглехидратен комплекс 111,07 g 92,55 g   37,02 g  
Натриум 600,00 mg 500,00 mg   200,00 g  

 * Референтна вредност на внес за просечен возрасен човек (8400 kJ / 2000 kcal)

** Дневна доза од производот

 

Предупредување

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.