fbpx
, ,

ISO-XP 2kg – 80 servings

Сподели:

‘-       22.5 g протеини (во сервирање од 25 g)

–       Без глутен и соја

–       0 g шеќери (во сервирање од 25 g)

–       Лесно се меша

–       0 g јаглехидрати (во сервирање од 25 g)

–       Сурутка добиена од кравјо млеко,

од крави кои се хранат со трева

–       0 g масти (во сервирање од 25 g)

–       0,1 g лактоза (во сервирање од 25 g)

–       Халал сертифициран производ

Бренд:
Достапно:

На залиха

3,990 ден

Ако го купите овој производ, ќе заработите 3990 Поени во вредност од 399 ден!
Ако го купите овој производ, ќе заработите 3990 Поени во вредност од 399 ден!
Исчисти

Iso-XP е високопротеински додаток во исхраната со засладувач и до сега е најчист и највисококвалитетен протеински изолат од сурутка кој е достапен со само 0,1 g лактоза и 22,5 g протеини во сервирање од 25 g. Iso-XP не содржи соја и користи сончогледов лецитин како емулгатор.

Iso-XP е за сите лица кои сакаат да го зголемат дневниот протеински внес, без дополнителни масти, јаглехидрати и шеќери. Iso-XP треба да се меша со вода или обезмастено млеко за лесно мешање и одличен вкус.

 

Главни карактеристики

–       22.5 g протеини (во сервирање од 25 g) –       Без глутен и соја
–       0 g шеќери (во сервирање од 25 g) –       Лесно се меша
–       0 g јаглехидрати (во сервирање од 25 g) –       Сурутка добиена од кравјо млеко,

од крави кои се хранат со трева

–       0 g масти (во сервирање од 25 g)
–       0,1 g лактоза (во сервирање од 25 g) –       Халал сертифициран производ

 

Секоја состојка во оваа серија е подложена на строг преглед и тестирање за забранети супстанции пред производство под мониторирана програма. Финалните производи потоа се произведуваат и пакуваат во акредитирана лабораторија со ISO 22000, BRC, GMP и Halal стандарди за да се обезбеди највисоко ниво на сигурност за спортистите кои ги користат.

 

SKU: Недостапно Категории: , ,

Нутритивни информации: Chocolte      Сервирање: 1 дозер (25 g)

  во 100 g во 25 g
Енергија 1506 kJ

355 kcal

377 kJ

89 kcal

Масти 0,99 g 0,24 g
   Од кои заситени 0,04 g 0,01 g
Јаглехидрати 0,36 g 0,09 g
    Од кои шеќери 0,36 g 0,09 g
Влакна 0 g 0 g
Протеини 90 g 22,5 g
Сол 0 g 0 g

 

Состав: 100 % протеински изолат од сурутка (млеко) (емулгатор: сончогледов лецитин), какао во прав, природна арома, засладувач (сукралоза).

Алергените се означени со задебелени букви.

 

Аминокиселини во 100 g во 25 g   во 100 g во 25 g
Аланин 5000 mg 1250 mg Лизин* 9600 mg 2400 mg
Аргинин 2100 mg 525 mg Метионин* 2200 mg 550 mg
Аспартамска киселина 11000 mg 2750 mg Фенилаланин* 3000 mg 750 mg
Цистеин 2200 mg 550 mg Пролин 5500 mg 1375 mg
Глутамична киселина/глутамин 18100 mg 4525 mg Серин 4600 mg 1150 mg
Глицин 1400 mg 350 mg Треонин* 6700 mg 1675 mg
Хистидин* 1700 mg 425 mg Триптофан* 1400 mg 350 mg
Изолеуцин*+ 6000 mg 1500 mg Тирозин 2600 mg 650 mg
Леуцин*+ 9748 mg 2437 mg Валин*+ 5500 mg 1375 mg

*Есенцијални аминокиселини. +Аминокиселини со разгранет ланец.

Нутритивни информации: Vanilla            Сервирање: 1 дозер (25 g)

  во 100 g во 25 g
Енергија 1561 kJ

368 kcal

390 kJ

92 kcal

Масти 0,96 g 0,24 g
   Од кои заситени 0,04 g 0,01 g
Јаглехидрати 0,36 g 0,09 g
    Од кои шеќери 0,36 g 0,09 g
Влакна 0 g 0 g
Протеини 93,5 g 23,4 g
Сол 0 g 0 g

 

Состав: 100 % протеински изолат од сурутка (млеко) (емулгатор: сончогледов лецитин), природна арома, засладувач (сукралоза).

Алергените се означени со задебелени букви.

 

Аминокиселини во 100 g во 25 g   во 100 g во 25 g
Аланин 5000 mg 1250 mg Лизин* 9600 mg 2400 mg
Аргинин 2100 mg 525 mg Метионин* 2200 mg 550 mg
Аспартамска киселина 11000 mg 2750 mg Фенилаланин* 3000 mg 750 mg
Цистеин 2200 mg 550 mg Пролин 5500 mg 1375 mg
Глутамична киселина/глутамин 18100 mg 4525 mg Серин 4600 mg 1150 mg
Глицин 1400 mg 350 mg Треонин* 6700 mg 1675 mg
Хистидин* 1700 mg 425 mg Триптофан* 1400 mg 350 mg
Изолеуцин*+ 6100 mg 1525 mg Тирозин 2600 mg 650 mg
Леуцин*+ 10200 mg 2550 mg Валин*+ 5700 mg 1425 mg

*Есенцијални аминокиселини. +Аминокиселини со разгранет ланец.

Нутритивни информации: Caffe Late    Сервирање: 1 дозер (25 g)

  во 100 g во 25 g
Енергија 1535 kJ

361 kcal

384 kJ

90 kcal

Масти 0,2 g 0,06 g
   Од кои заситени 0,04 g 0,01 g
Јаглехидрати 0,36 g 0,09 g
    Од кои шеќери 0,36 g 0,09 g
Влакна 0 g 0 g
Протеини 93,5 g 23,4 g
Сол 0 g 0 g

 

Состав: 100 % протеински изолат од сурутка (млеко) (емулгатор: сончогледов лецитин), природна арома, природна боја, засладувач (сукралоза).

Алергените се означени со задебелени букви.

 

Аминокиселини во 100 g во 25 g   во 100 g во 25 g
Аланин 5000 mg 1250 mg Лизин* 9600 mg 2400 mg
Аргинин 2100 mg 525 mg Метионин* 2200 mg 550 mg
Аспартамска киселина 11000 mg 2750 mg Фенилаланин* 3000 mg 750 mg
Цистеин 2200 mg 550 mg Пролин 5500 mg 1375 mg
Глутамична киселина/глутамин 18100 mg 4525 mg Серин 4600 mg 1150 mg
Глицин 1400 mg 350 mg Треонин* 6700 mg 1675 mg
Хистидин* 1700 mg 425 mg Триптофан* 1400 mg 350 mg
Изолеуцин*+ 6100 mg 1525 mg Тирозин 2600 mg 650 mg
Леуцин*+ 10200 mg 2550 mg Валин*+ 5700 mg 1425 mg

*Есенцијални аминокиселини. +Аминокиселини со разгранет ланец.

Препорачана употреба

Измешајте 1 дозер (околу 25 g) со 200 ml вода или обезмастено млеко. Земете 1-3 сервирања дневно, во зависност од вашите потреби за протеини. Iso-XP брзо се апсорбира, за тоа можете оптимално да го користите во период кога ви требаат протеини брзо, што значи може да го земете веднаш по појадок или по тренинг. По тренинг некои спортисти земаат 2 сервирања (50 g).

Дозерот е само за проценка, се препорачува мерење со вага.

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.

error: Известување: Содржината е заштитена !!