-35%
, , , ,

Iso-FUJI® 100% NATURAL 700 gr

Сподели:

ISO-FUJI 100% Natural е додаток во исхраната кој содржи микрофилтриран протеински излат од сурутка со вкрстен проток, погоден за спортисти кои вршат напорна физичка активност.

Бренд:

1,490 ден 2,290 ден

Ако го купите овој производ, ќе заработите 1490 Поени во вредност од 149 ден!

ISO-FUJI 100% Natural

Без вкус       23 дози     700 gr нето тежина

Произведено во Италија

Додаток во исхраната со засладувач

ISO-FUJI 100% Natural е додаток во исхраната кој содржи микрофилтриран протеински излат од сурутка со вкрстен проток, погоден за спортисти кои вршат напорна физичка активност.

Протеините придонесуваат за раст и одржување на мускулната маса. Протеините од сурутка се со висока биолошка вредност и природно содржат амино киселини со разгранет синџир (BCAA).

Нутритивни информации (без вкус)

 

Дозирање: 30 g

 

Нутритивни информации Во 100 g Во 30 g
Енергија 1618 kJ/ 381 kcal 485 kJ/ 114 kcal
Масти 1 g 0,3 g
Од кои заситени 1 g 0,3 g
Јаглехидрати 1 g 0,3 g
Од кои шеќери 1 g 0,3 g
Протеин 92 g 28 g
Сол 0,38 g 0,11 g
*Содржината на сол е исклучиво заради присуството на природен натриум (0,04 g / дневна доза).

 

СОСТОЈКИ: Микрофилтриран протеински излат од сурутка (млеко) со вкрстен проток, емулгатор: соја лецитин.

 

 

Типичен аминокиселински состав во 100 g
Аланин 4,73 g
Аргинин 1,70 g
Аспартамска киселина 9,56 g
Цистеин 2,14 g
Глутаминска киселина 16,32 g
Глицин 1,36 g
Хистидин 1,39 g
Изолеуцин 6,55 g
Леуцин 8,90 g
 

Лизин

 

8,79 g

Метионин 1,94 g
Фенилаланин 2,52 g
Пролин 5,45 g
Серин 4,47 g
Треонин 6,37 g
Триптофан 1,44 g
Тирозин 2,41 g
Валин 5,97 g

 

Употреба: Се мешаат 30 g (3 мерици) со 250 ml вода или друг омилен пијалак и се пие еднаш дневно, помеѓу оброци или 1 час пред тренинг. Производот може да се користи и по тренинг.

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.

Врз основа на 0 оценки

0.0 просек
0
0
0
0
0

Бидете првиот што ќе остави оценка “Iso-FUJI® 100% NATURAL 700 gr”

Сè уште нема оценки.