Trec Super Omega 3 120caps x 1400mg Original price was: 790 ден.Current price is: 590 ден.
Back to products
Zinc 90Caps Trec Original price was: 350 ден.Current price is: 290 ден.

Trec Hepa Complete Liver Support 60caps

Original price was: 690 ден.Current price is: 550 ден.

SKU: 4381 Бренд:

На залиха

Ако го купите овој производ, ќе заработите 550 Поени во вредност од 55 ден!
x
20 Луѓе го гледаат овој производ сега!

Брза достава

Над 1000+ производи

24/7 подршка

Опис

HEPA COMPLETE. Додаток на исхраната. HEPA COMPLETE содржи холин, дополнително збогатен со екстракт од соја, Л-орнитин и екстракти од артичока, куркума и јерба мате. Препорачаната дневна доза е 2 капсули.

Препорачана употреба: Земете едно сервирање од производот – 1 капсула со 300 ml вода. Земете 2 сервирања дневно, препорачливо веднаш по оброк.

Состав: холин битартрат; обвивка на капсулата (желатин, бои – титаниум диоксид, тартразин); екстракт од соја (Glycine max); Л-орнитин; екстракт од артичока (Cynara scolymus) [5% цинарин]; екстракт од куркума (Curcuma longa) [95% куркумин]; екстракт од јерба мате (lex paraguariensis) [4:1]; агенс против згрутчување  (магнезиумови соли на масни киселини).

Внимание: не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Производот не служи како замена за разновидна исхрана. Деца, бремени жени и доилки не смеат да го употребуваат производот. Разновидната и балансирана исхрана и здравиот начин на живот се важни. Производот може да содржи: млеко, соја, житарки кои содржат глутен, јајца, кикирики и јаткасти плодови.

Начин на чување: Чувајте во добро затворена пакување, на суво место, на температура од 15-25оС. Чувајте надвор од дофат на деца. По отворање, користете во рок од 3 месеци.

Рок на употреба, сериски број: означено на пакувањето.

 

Активни состојки Во 2 капсули**
eкстракт од соја (Glycine max) 200,00 mg
холин 165,60 mg
Л-орнитин 100,00 mg
екстракт од артичока (Cynara scolymus) [5% цинарин] 100,00 mg
екстракт од куркума (Curcuma longa) [95% куркумин] 50,00 mg
екстракт од јерба мате (lex paraguariensis) [4:1] 50,00 mg

** Дневна доза од производот

 

Предупредување

Предупредувања: Не употребувајте ако сте алергични на било која од додатоците. Немојте да употребувате ако сте бремени или негувате. Не ја надминува препорачаната дневна доза. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и добро балансирана исхрана. Се препорачува урамнотежена исхрана и здрав начин на живот. Чувајте го на суво и ладно место. Да се чува подалеку од мали деца. Заштита од директна сончева светлина и замрзнување.